Bezpieczna dieta odchudzająca

Żyjemy w czasach kiedy wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny, bo na jego podstawie często jesteśmy oceniani. Smukła i wysportowana sylwetka jest pożądana przez kobiety i mężczyzn. Odpowiednio zbilansowana dieta i zdrowy, aktywny tryb życia sprawi, że zgubimy zbędne kilogramy.

Jak ułożyć bezpieczny jadłospis odchudzający?

bezpieczne diety odchudzające - jadłospisSpołeczeństwo staje się coraz bardziej świadome i nie daje się tak łatwo oszukać chwytom marketingowym jakie stosują producenci żywności. Robiąc zakupy sprawdzamy skład produktów i unikamy gotowych dań typu instant, ponieważ zawierają sporo konserwantów i środków chemicznych, które mogą nam szkodzić. Bezpieczne diety odchudzające – jadłospis mają ustalony na podstawie indywidualnego zapotrzebowania na kalorie i składniki odżywcze. Jesteśmy tym czym jemy, więc warto wybierać takie produkty spożywcze, które przyniosą nam tylko korzyści. W diecie odchudzającej nie może zabraknąć świeżych, zielonych warzyw, które zawierają dużo błonnika pomagającego w trawieniu. Obok warzyw bardzo ważne jest chude mieso, szczególnie drobiowe, ponieważ zawiera najmniej tłuszczu. Jadłospis osoby odchudzającej powinien zawierać minimum pięć posiłków dziennie, z czego trzy są główne i jest to śniadanie, obiad i kolacja, a pomiędzy nimi małe przekąski. Na podstawie dziennej aktywności fizycznej i trybu życia, określa się zapotrzebowanie na kalorie, które musi zaspokoić dieta. Poza posiłkami, ważny jest systematyczny i umiarkowany ruch, który pomoże w trawieniu i dotleni nasz organizm.

Ułożenie jadłospisu najlepiej zlecić specjaliście z dziedziny żywienia, który przeanalizuje naszą sytuację zdrowotną i weźmie pod uwagę nasze przyzwyczajenia. Przy odchudzaniu bardzo ważna jest motywacja i silna wola, ponieważ bezpiecznej diety należy się już zawsze trzymać,