Choinki na sprzedaż

Większość z nas zakup choinki kojarzy jedynie ze Świętami Bożego Narodzenia, gdyż tradycja nakazuje ubierania drzewka w Wigilię. Po świętach choinka ląduje na śmietniku, bo najczęściej nie jest posadzona w doniczce z ziemią, a jedynie wstawiona do wody.

Gdzie można kupić choinkę?

choinki sprzedaż hurtowaDla większości z nas choinka, to zielone drzewko z mnóstwem igieł zamiast liści. Jednak istnieje wiele odmian tej rośliny, które mają odmienny wygląd i wymagają nieco innego traktowania. Na święta niezbędne są choinki sprzedaż hurtowa prowadzona jest na placach targowych, w sklepach oferujących wyposażenie ogrodu, czy na stoiskach handlowych. Drzewko można też kupić bezpośrednio w szkółce zajmującej się hodowlą tychże roślin. Do najpopularniejszych odmian należy jodła kalifornijska, kaukaska, koreańska, czy świerk pospolity. Mają one nieco różniące się kształty oraz kolory. Mogą być rozłożyste okrągłe, lub kolumnowe, a ich barwa może przyjmować odcienie od zieleni, błękitu, po szarą i żółto – zieloną kolorystykę. W zależności od odmiany choinki mogą rosnąć na skalistym podłożu, suchym, lub obfitującym w żyzną glebę pełną minerałów niezbędnych roślinie do wzrostu. Choinki na ogół nie wymagają specjalnej pielęgnacji i można je sadzić w rzędach, lub samodzielnie. Z hurtowego zakupu choinek korzystają głównie dekoratorzy ogrodów, urzędy miast, które odpowiadają za zagospodarowanie terenu w zieleń, a także indywidualne osoby, które chcą sobie urządzić piękny ogród. Choinki można wykorzystywać jako płot odgradzający, bo są bardzo gęste.

Choinki możemy kupić na sztuki, lub w hurcie. Są one pakowane w specjalne siatki zapobiegając ich rozłożeniu się w trakcie transportu. Do sprzedaży są przeznaczane drzewka, które mają kilka lat, ponieważ posiadają odpowiednią wysokość i szerokość.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi