Co pomoże odstraszyć gołębie?

Ptaki bywają naprawdę uparte. Gdy jakieś miejsce szczególnie się im spodoba, to czasem niesamowicie trudno jest się ich pozbyć. Ludzie próbują różnych sposobów lecz bezskutecznie. Pojawiają się strachy, strzały petard i przepłaszanie. Czasem jednak to nic nie daje.

Kolce na uparte gołębie

przeciw gołębiomNikt z nas nie chce gołębiom zrobić krzywdy. Chcemy jednak pozbyć się ich z naszego podwórka. Czasem jednak gdy okazuje się, że ktoś w niedalekiej odległości hoduje gołębie, staje się to awykonalne. Co je przepłoszymy, one za kilka godzin znów do nas powracają. Siadają na dachach i wszędzie pozostawiają swoje odchody. Nie oszczędzają przy tym naszych samochodów, rowerów i schodów prowadzących do wejścia. Trudno nam nad tym zapanować, więc chcemy podjąć jakieś zdecydowane kroki. Bardzo dobrym sposobem będą kolce przeciw gołębiom. Montuje się je bardzo blisko dachu. Gołębie przez to nie mają gdzie usiąść. Na początku być może będą próbowały znaleźć jakieś inne miejsce, ale takie coś jednak skłoni je do szukania innego punktu bytowania. Takie kolce możemy sobie zamontować sami, lub poprosić o pomoc profesjonalistów, ponieważ jednak to praca na dość dużej wysokości. Cena ich nie jest wysoka. Na pewno warta tego, by pozbyć się problemu z niesfornymi gołębiami. Jeśli nie wiemy dokładnie czym mają być te kolce i jak ma to wyglądać, warto nieco poczytać o nich na różnych stronach internetowych. Tam możemy się dowiedzieć jaką mają skuteczność i jak ludzie przy ich pomocy, pozbyli się gołębi ze swoich posesji.

Gołębie są piękne. Potrafią jednak wyrządzić również wiele szkód na naszym podwórku. Dlatego musimy mieć to pod kontrolą i jakoś temu przeciwdziałać. Ważnym krokiem na pewno będzie zamontowanie kolców, które będą uniemożliwiały im siadanie w strategicznych miejscach.