Co zawiera dieta odchudzająca?

Żyjemy w ciągłym biegu i mamy mało wolnego czasu dla siebie i swojej rodziny. Często jemy w pośpiechu na mieście, lub coś podjadamy między głównymi posiłkami, a do tego popołudnia spędzamy na kanapie przed telewizorem. Taki tryb życia prowadzi tylko do otyłości.

Kto układa dietę odchudzającą?  

diety odchudzające jadłospisOd chwili kiedy decydujemy się ostatecznie zerwać z takim życiem, musimy zmienić swoją dietę i zacząć regularnie ćwiczyć, a nie lenić się przed telewizorem. Jedzenie ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i wygląd, dlatego warto zwracać uwagę na to co jemy i jeść świadomie. Popularne diety odchudzające jadłospis mają ułożony w taki sposób, aby każdy spożywał w ciągu dnia przynajmniej pięć posiłków, z czego trzy są główne, a dwa to przekąski. Najważniejsze posiłki na diecie, to pożywne śniadanie, po spożyciu którego będzie powoli uwalniana energia, obiad z dużą ilością warzy i lekkostrawna kolacja. W jadłospisie jest też miejsce na przekąski, które są uzupełnieniem, aby w ciągu dnia, między posiłkami nie czuć głodu i nie podjadać słodyczy, ani słonych produktów. Jeżeli chcemy się odchudzać, to na śniadanie najlepiej jeść produkty białkowo-węglowodanowe, bo dają nam siłę i budują mięśnie, na obiad koniecznie powinno być więcej warzyw niż ewentualnego mięsa, bo musimy zmniejszyć ilość kalorii w jadłospisie. Przekąski, to najczęściej owoce, słodkie warzywa, lub bakalie, które dostarczają mnóstwo witamin i minerałów. Dietę mogą nam ułożyć wykwalifikowani dietetycy, którzy najlepiej się na tym znają.

Jeżeli chcemy, aby efekty odchudzania były trwałe, to najlepiej dietę połączyć z regularnymi ćwiczeniami, bo tylko tak spalimy zbędny tłuszczyk. Oczywiście przyjęte zmiany w naszej kuchni, muszą z nami pozostać na zawsze, żeby już nigdy się nie zaniedbać.