Dane techniczne sprężarki śrubowej

Na rynku istnieje wiele przykładów urządzeń, które możemy określić mianem sprężarek śrubowych lub jak kto inaczej woli kompresorów. Są to bowiem urządzenia bardzo przydatne oraz skuteczne w swoim działaniu. Ze względu na szerokie spektrum zastosowania tych urządzeń, możemy powiedzieć o ich uniwersalności oraz o efektywności w działaniu. Przedstawię teraz dane techniczne urządzenia jakim jest kompresor o mocy 10 barów, który stanowi bardzo rozchwytywany egzemplarz tego urządzenia.

Specyfikacja techniczna kompresorów

kompresor o mocy 10 barKompresor o mocy 10 bar jest to urządzenie, które znalazło bardzo szerokie zastosowanie jeśli chodzi o wiele czynności, bowiem urządzenie to zadowoli każdego amatora jak i specjalistę, który już w swoim życiu używał tego urządzenia. Wydajność takich urządzeń można określić jako bardzo dużą, ze względu na pojemny zbiornik na paliwo, który pozwoli nam na długą pracę. Jeśli chodzi o dane techniczne takiego urządzenia, to przykładowy model tego sprzętu charakteryzuję się następującymi cechami: zbiornik ma pojemność ok 200 litrów, co stanowi bardzo wydajne rozwiązanie w takim przypadku, napięcie zasilania może różnić się między sobą od 230-400 voltów, zaś moc wyjściowa to 50 hz. Kompresory tego rodzaju to urządzenia, które posiadają zakres maksymalnego ciśnienia, które w tym przypadku wynosi 10 bar, jeśli chodzi o moc silnika to zdecydowanie można określić ją jako do 3 kW. Silnik posiada dużą moc w związku z czym jeśli chodzi o wartość obrotów silnika, to można ją określić na poziomie 1100 rpm, co stanowi zadowalający wynik. Waga takiego urządzenia waha się oczywiście w zależności od rodzaju materiału użytego do produkcji, ale zazwyczaj jego waga wynosi o 100-150 kg.

Specyfikacja urządzenia jakim jest kompresor o mocy 10 bar wygląda następująco, w związku z czym jeśli ktoś z państwa potrzebuje urządzenia tego rodzaju, to po przeczytaniu tego tekstu będzie wiedział czy akurat ten kompresor jest dla niego czy musi wybrać taki o większej czy o mniejszej mocy silnika.