Dekoracyjne szafki wiklinowe

Sztuka urządzania domów i mieszkań przede wszystkim opiera się na pomyśle i możliwościach ich użytkowników. Dlatego coraz częściej wiklina oraz rattan wkraczają do nowoczesnego designu, stając się modnymi dodatkami wykończeniowymi. Atutem mebli z wikliny jest ich cena, relatywnie niższa niż inne meble.

Wnętrza mieszkalne z szafkami wiklinowymi

szafki wiklinoweKażdy typ mieszkania wymaga odpowiedniego wystroju, jednakże są meble na tyle eklektyczne, że nadają się zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i stylizowanych na starodawne. Szafki wiklinowe przede wszystkim współgrają z wnętrzami w stylu kolonialnymi i są bardzo stylowe jako tzw. „wypełniacze” przestrzeni, kiedy akurat nie bardzo wiadomo, co jeszcze dodać, żeby wykończyć wnętrze. Szafki wiklinowe są idealne do pomieszczeń pełnych roślin zielonych i kwiatów, nadają wnętrzom styl naturalistyczny. Ze względu na ekologię są coraz częściej używane i można je bezproblemowo zakupić w sklepach stacjonarnych, na targach oraz w najszybszy sposób, czyli internetowo. Do dyspozycji klientów są szafki wiklinowe utrzymane w stylach rustykalnych, orientalnych, a także nowoczesnych. Do wyboru są szafki wiszące oraz stojące, przeznaczone do pokoi, funkcjonujące jako szafki kuchenne, a także mogące znaleźć zastosowanie w domowych łazienkach. Szafki wiklinowe bardzo łatwo pokrywać kolorowymi farbami, przez co można je dostosować do kolorystyki wnętrza. Produkty z wikliny są lekkie i nadają się do różnych aranżacji w obrębie tego samego pomieszczenia.

Wiklina jest materiałem, z którego wykonuje się najbardziej popularne meble. Są to nie tylko szafki wiklinowe, tak często używane do dekoracji wnętrz, ale również stoły, krzesła, fotele bujane, a nawet kwietniki oraz osłonki na doniczki. Część z nich to niewątpliwe dzieła sztuki, upiększające nawet najbardziej nowoczesne wnętrze.