Długoterminowe kursy języka obcego – obozy językowe

Nauczenie się języka obcego w tydzień lub dwa jest praktycznie niemożliwe. W tym czasie można jedynie szlifować swoje dotychczasowe umiejętności językowe. Dlatego sporo osób decyduje się na takie rozwiązanie jak długoterminowe kursy języka obcego.

Kurs językowy długoterminowy – obóz zagraniczny

kształcąca obozy językoweSą to kursy, które wiążą się z wyjazdem do danego kraju, w którym ludzie posługują się konkretnym językiem. Takie kursy trwają zazwyczaj około 36 tygodni, czyli niecały rok. Kurs długoterminowy ma na celu całkowite wgłębienie uczestnika nie tylko w język danego kraju, ale też w jego funkcjonowanie na co dzień – w kulturę danego kraju, narodu. Taki kurs jest idealny dla osób, które praktycznie w ogóle nie porozumiewają się w danym języku i chcą rozpocząć naukę od zera. W ten sposób będą miały do czynienia z językiem na co dzień i będą uczyć się używania tego języka w codziennych sytuacjach – będą musiały sobie jakoś radzić, a w ten sposób człowiek najszybciej uczy się języka obcego. Sam kurs uczy nie tylko mówienia i pisania w obcym języku, ale przede wszystkim przygotowuje do komunikacji w tym języku i to w codziennych sytuacjach – jest to kurs nastawiony na konwersacje. Takie kształcąca obozy językowe stają się popularne, bo dzięki nim człowiek w niecały rok jest w stanie komunikatywnie posługiwać się językiem obcym. Można też wybrać kursy długoterminowe trwające 24 lub 12 tygodni, więc trochę mniej. Są to jednak kursy skierowane do osób, które osiągnęły już w języku obcym poziom co najmniej B1.

Kursy długoterminowe przygotowują do egzaminów językowych na poziomie państwowym. Są też dobre dla osób, które zamierzają pracować w danym kraju. Ilość zajęć to najczęściej ok. 20 godzin tygodniowo, ale zdarza się, że zajęcia odbywają się jeszcze częściej – szczególnie w grupach podstawowych.