Dobra księgowość dla firm

Zgodnie ze statystykami gospodarczymi, około czterdzieści pięć procent przedsiębiorców wybiera współpracę  biurem rachunkowym, natomiast jedynie trzydzieści pięć procent decyduje się na zatrudnienie samodzielnej księgowej.

Co oferują biura rachunkowe?

dobre biuro rachunkowe gdańskW całym kraju działa około kilkadziesiąt tysięcy biur rachunkowych, których ilość stale rośnie, ponieważ coraz więcej przedsiębiorców jest zainteresowanych nawiązaniem współpracy z nimi. Wynika to przede wszystkim z niskiej ceny takiej usługi oraz jej kompleksowego charakteru. W ramach abonamentu klienci mają zapewnioną profesjonalną obsługę księgową, kadrową i płacową, a w dużych biurach świadczone jest także doradztwo w zakresie optymalizacji podatków w firmie. Na rynku biur rachunkowych panuje duża konkurencja, ponieważ stale pojawiają się nowe, które skutecznie przyciągają klientów, dlatego też tak ważny jest poziom usług. Jeżeli chcemy mieć dobre biuro rachunkowe Gdańsk jest miastem, w którym znajdziemy je w centrum. To właśnie tam działają największe biura, które mają doskonałą renomę i obsługą nawet po kilkaset firm. Zatrudniają po kilku głównych księgowych, którzy rozliczają po kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt firm w ciągu miesiąca. Od spraw pracowniczych są kadrowi, którzy odpowiadają za sporządzanie listy płac, prowadzenie teczek osobowych czy wystawianiu niezbędnych zaświadczeń. Zakres obowiązków jakie należą do biura rachunkowego jest dość szerokie, ponieważ poza księgowością obejmują także kadry, płace i doradztwo.

Z usług świadczonych przez biura rachunkowe może korzystać każdy przedsiębiorca, bez względu na rodzaj i wielkość działalności. Jednak z obserwacji wynika, że są to przede wszystkim mikro, małe i średnie firmy, ponieważ cena abonamentu jest dla nich  bardzo atrakcyjna.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi