Coraz częściej się zdarza, że rodzice pochodzą z dwóch różnych krajów, więc ich ojczysty język jest zupełnie inny. Bywa, że w domu porozumiewają się kilkoma językami, więc ich dzieci od najmłodszych lat je chłoną. Takie maluchy, dobrze jest posłać do przedszkola językowego.
Jak wygląda opieka w przedszkolu?
Posłanie dziecka do przedszkola nigdy nie jest łatwą decyzją dla rodziców. Wiąże się z tym pierwsza rozłąka malucha z mamą i spędzenie nawet ośmiu godzin z obcymi osobami. Początki pobytu w przedszkolu zawsze są trudne dla dziecka i mamy, która najczęściej do tej pory zajmowała się maluchem, ale z czasem sytuacja się normuje. Jeżeli rodzice mówią w różnych językach, to dobrze znaleźć dla dziecka przedszkole dwujęzyczne Mokotów jest dzielnicą, w której je znajdziemy. Dzieci takich rodziców najczęściej od urodzenia chłoną dwa języki w błyskawicznym tempie, dlatego uczą się równolegle dwóch języków. Posyłając je do takiego przedszkola, inwestujemy w jego rozwój, ponieważ nauka języków będzie kontynuowana. Zajęcia w takiej placówce są prowadzone przez wyspecjalizowanych pedagogów, którzy biegle posługują się jednym lub dwoma obcymi językami. Część jest odbywa się na przykład w języku polskim, a część w języku angielskim. Często maluchy między sobą rozmawiają jednocześnie w dwóch językach, bo dla niech one są jak jeden. Zajęcia prowadzone w ramach pobytu dzieci w przedszkolu są takie same jak we wszystkich innych placówkach, więc jest rytmika, muzyka, plastyka, czy muzyka.
Do przedszkola można posłać dziecko, które skończyło już trzy lata, ale bywa też możliwość zapisania nieco młodszego malucha, pod warunkiem, że potrafi ono już samodzielnie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne do toalety lub na nocniczek. Nauka w przedszkolu trwa do szóstego roku życia.