Dochodzenie roszczeń z OC sprawcy wypadku

Statystyki wyraźnie pokazują, że liczba polis dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych wykupowanych w Polsce stale rośnie. Polacy wiedzą, że polisy dobrowolne chronią ich interesy w przypadku zdarzeń z ich winy i starają się kupować polisy z jak najlepszym zakresem ochrony. Nie mają jednak wpływu na to, jak będzie likwidowana szkoda z OC sprawcy.

Odzyskiwanie odszkodowań z OC sprawcy wypadku

jak uzyskać odszkodowanie z oc sprawcy zdarzeniaW przypadku szkody nie z naszej winy możemy być zmuszeni do likwidowania szkody w zakładzie ubezpieczeń, w którym polisę OC wykupił sprawca wypadku, a to może wiązać się z koniecznością rozmów z mało rzetelnym ubezpieczycielem. Wiele osób nie wie jak uzyskać odszkodowanie z oc sprawcy zdarzenia w takim wypadku i w przypadku odmowy wypłaty świadczenia po prostu godzą się z decyzją ubezpieczyciela. Przy większych szkodach, a w szczególności w przypadku szkód osobowych warto jednak odwołać się od decyzji odmownej zakładu ubezpieczeń. Dobrym rozwiązaniem jest też skorzystanie z usług popularnych na rynku kancelarii odszkodowawczych, które są wyspecjalizowane w obsłudze szkód z OC sprawcy wypadku, dzięki czemu kwota otrzymanego odszkodowania czy zadośćuczynienia często jest znacznie wyższa niż ta, którą uzyskalibyśmy samodzielnie. I to po potrąceniu prowizji kancelarii za wsparcie i reprezentowanie poszkodowanego w batalii z ubezpieczycielem. Nic dziwnego, że zainteresowanie usługami takich podmiotów stale rośnie.

Starając się o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku warto walczyć o swoje prawa zwłaszcza, że szkody z tego ubezpieczenia często dotyczą uszczerbków na życiu i zdrowiu poszkodowanych, w których można uzyskać naprawdę wysokie kwoty zadośćuczynienia. Na rynku są też profesjonalne podmioty pomagające w rozmowach z ubezpieczycielami, dzięki czemu szansa na wysokie odszkodowanie jest wyższa, niż wydaje się większości osób.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Prawo