Duża skuteczność badania kleszczy w wykrywaniu boreliozy

Na dworze zrobiło się upalnie i coraz więcej osób z radością wychodzi na świeże powietrze, by aktywie spędzać czas. Jedni z nas spacerują, inni chodzą z dziećmi na place zabaw, jeszcze inni biegają lub uprawiają różnorodne sporty. Okres wiosny oraz lata jest czasem zwiększonej aktywności kleszczy, które potrafią być bardzo niebezpieczne dla człowieka. Choroby, jakie mogą przenosić są niebezpieczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Badania kleszczy na boreliozę coraz popularniejszą metodą

badanie kleszcza na boreliozęKilka lat temu problem kleszczy właściwie nie istniał. Było ich znacznie mniej, a kiedy już zdarzyło nam się ugryzienie, wyciągaliśmy kleszcza i nie obawialiśmy się jego skutków. Obecnie społeczeństwo jest bardzo świadome i zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne mogą być ugryzienia kleszczy. Mogą bowiem one być nosicielami kleszczowego zapalenia mózgu, które jest wyjątkowo niebezpieczną chorobą. Borelioza może objawiać się rumieniem, jaki pojawia się wokół ugryzienia. Jeśli zauważymy u siebie coś niepokojącego konieczna jest wizyta u lekarza, który zleci konieczne antybiotyki. Im szybciej zaczniemy działać tym lepiej, dlatego po ugryzieniu warto zrobić badanie kleszcza na boreliozę. Jest to coraz popularniejsze badanie, dzięki któremu dowiadujemy się, czy kleszcz który nas ugryzł jest nosicielem boreliozy. Na wyniki tego badania czeka się od jednego do kilku dni, można go wykonać w wielu miejscach.

Kiedy zostaniemy ugryzieni przez kleszcza nie ma co wpadać w panikę. Nie musi to wcale oznaczać choroby. Istotne jest jednak, by uważnie obserwować miejsce po ugryzieniu, a jeśli coś nas zaniepokoi konieczna jest wizyta u lekarza. Jeśli chcemy możemy skorzystać także z badania kleszczy na boreliozę, które skutecznie pozwala wykryć ta straszną oraz niebezpieczną chorobę.