Grillowanie czas zacząć

 

Kiedy wiosna przynosi ze sobą ciepłe, słoneczne dni, zaczynamy nieśmiało myśleć o wyciąganiu grilla. Typowy sezon grillowy zaczyna się mniej więcej w okolicach początku maja. Wówczas bowiem temperatury nawet wieczorne, umożliwiają siedzenie wraz z rodziną czy znajomymi w ogrodzie. My Polacy szczególnie upodobaliśmy sobie grillowanie.

Najchętniej kupowane grille

Weber - grilleGrillowanie to nie tylko sposób przyrządzania potraw na ruszcie. Hasło to posiada o wiele szersze znaczenie i wiąże się głównie z całą otoczką samego przygotowywania jedzenia. Grill to spotkanie towarzyskie, zazwyczaj pod gołym niebem. To pretekst do wspólnego spędzenia czasu z rodziną lub znajomymi. Forma relaksu, utożsamiana z wakacjami. Dlatego też grillowanie stało się tak popularne. Sklepy obfitują w najróżniejsze sprzęty do grillowania. Co prawda większość grillów wystarcza nawet na kilka lat, jednak producenci i tak co roku odnotowują rekordową sprzedaż swoich sprzętów. Jedna z takich popularniejszych marek Weber – grille sprzedaje głównie w marketach specjalistycznych, czyli takich budowlano- ogrodowych. Do tych miejsc bowiem, jak wskazywały wielokrotne badania rynkowe, klienci mają największe zaufanie, jak chodzi o zakup jakiegokolwiek sprzętu ogrodowego. Jak chodzi o wielkość grilla, to preferujemy statystycznie średnie, okrągłe wersje na kółkach. Dobrze sprzedają się też malutkie grille turystyczne. Wysoka ich sprzedaż może wynikać z faktu, że szybko się zużywają.

Zbliża się początek sezonu grillowego. Bardzo dużo osób uda się z tego powodu do sklepów, w celu zakupienia odpowiedniego do swoich wymagań grilla. Najchętniej kupowanymi grillami są takie w okrągłym kształcie i najlepiej na kółkach. Większość z nich ma w zestawie pokrywy, które ułatwiają przyrządzanie potraw.