Jak drogie są wizyty u weterynarza?

Każdy lekarz trochę nas kosztuje. Jego praca jest bardzo odpowiedzialna, wiele lat uczy się konkretnego zawodu, więc trudno by miał zarabiać marne grosze. Poza tym ciąży na nim ogromna odpowiedzialność.

Weterynarz nie może popełniać błędów

weterynarzObecnie zwierzęta traktuje się bardzo często na równi z ludźmi. Kupuje się im sweterki, wozi na rowerze, daje jeść przy stole. Czasem dla kogoś taki pupil jest ważniejszy, niż np. daleka kuzynka. Dlatego niedrogi weterynarz halinów nie może popełniać żadnych błędów. Owszem one się zdarzają, ale nie na taką skalę jak kiedyś. Dlatego zazwyczaj weterynarz jest stosunkowo drogi. Oczywiście to zależy również od tego w jakim mieście mieszkamy. Jeśli np. naszym miejscem zamieszkania jest warszawski Wawer, to na pewno zapłacimy sporo. Wiadomo, że w stolicy ceny są zupełnie inne, a usługi dużo bardziej się ceni. Najmniej zapłacimy na wsi, ponieważ tam zarobki są też niższe. Oczywiście weterynarz sam tych cen nie narzuca. Owszem wycenia swoje usługi, ale musi brać też pod uwagę inne czynniki. Koszt paliwa jeśli przyjechał do nas, ceny sprzętów medycznych, leków itp. Weterynarz ma swój mały prywatny szpital, który musi dobrze prowadzić. Ja wielokrotnie spotykałam się z weterynarzami i byli oni naprawdę różni. Jedni pomagali zwierzętom z potrzeby serca, a inni robili to dla zarobku. Jednak zdecydowana ich większość, czasem po prostu opuszczała swoje ceny. Bywały nawet takie sytuacje, kiedy to wcale nie chcieli przyjąć ode mnie pieniędzy. Ja gdy udaje się do gabinetu weterynaryjnego, mamy przy sobie zazwyczaj sporą sumkę.

Jednak nie zawsze ją wydaje, ponieważ czasem coś kosztuje mnie tylko parę złotych. Dlatego co do ceny tych usług, nie ma tak naprawdę reguły. Weterynarza trzeba wyczuć i poznać tego, który nam pasuje. A cenę zawsze można jakoś uzgodnić.