Korzystne działanie butów korekcyjnych

Wady postawy dotykają społeczeństwo coraz częściej. Często dotyczą one stóp oraz stawów skokowych. Warto zapobiegać ich powstawaniu odpowiednimi ćwiczeniami. Jeśli jednak schorzenie już się pojawiło, najlepiej zacząć stosować specjalistyczne obuwie korekcyjne w celu zniwelowania powstałych wad.

Zalety korzystania z butów korekcyjnych

buty korekcyjne memo na latoSchorzenia dotyczące stóp to najczęściej płaskostopie, koślawość palucha oraz koślawość lub szpotawość stóp. Za płaskostopie najczęściej odpowiada rozciągnięte strzemię ścięgniste, na które składają się ścięgna mięśnia piszczelowego przedniego oraz strzałkowego długiego. Za szpotawość oraz koślawość stopy odpowiada brak równowagi w napięciu głów mięśnia brzuchatego łydki – za koślawość odpowiada przykurcz głowy bocznej, a za szpotawość przykurcz głowy przyśrodkowej. Koślawość palucha jest najczęściej spowodowana noszeniem nieodpowiedniego obuwia, w którym staw śródstopno-paliczkowy palucha znajduje się w nienaturalnych pozycjach. W przypadku zaistnienia którejkolwiek z opisanych wad, warto zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane obuwie korekcyjne. Na szczęście jest ono dopasowane często także do pory roku, dlatego bez obaw można kupić obuwie, w którym nie będzie dyskomfortu latem. Buty korekcyjne Memo na lato nie tylko korygują powstałe wady, ale także pozwalają na swobodę podczas upalnych dni dzięki zapewnionemu przebiegowi powietrza.

Wady postawy występują bardzo często. Dużym ich procentem są wady dotyczące stóp i stawów skokowych. Warto im zapobiegać, jednak w przypadku ich pojawienia się dobrze jest korzystać ze specjalistycznego obuwia korekcyjnego, które koryguje powstałe wady kończyn dolnych. Buty korekcyjne mogą być także dostosowane do pory roku, co jest bardzo istotne w szczególnie upalne dni.