Nauczyłam robić się makijaż permanentny!

Dopiero uczę się zawodu kosmetyczki – jestem w szkole policealnej, która trwa trzy lata. Jestem na drugim roku ale myślę, że mam już całkiem niezłe umiejętności. W szkole w większości uczę się tak naprawdę teorii i bardzo to lubię. Uważam, że teoria również jest bardzo ważna. Jeżeli zaś chodzi o praktykę to dużo inwestuję w siebie i sama z siebie biorę często udział w różnych kursach.

Szkolenie z makijażu permanentnego było bardzo interesujące

kurs makijażu permanentnegoJakiś czas temu szukałam jakiś kursów kosmetycznych w moim mieście, które były by dla mnie przydatne. Udało mi się znaleźć coś, na co czekałam bardzo długo. Mianowicie znalazłam kurs makijażu permanentnego, który jest coraz bardziej popularny wśród kobiet. Na początku miałam zamiar iść na kurs wyłącznie makijażu permanentnego brwi ale teraz kiedy już ukończyłam kurs to jestem naprawdę zadowolona, że na szkoleniu tym nauczyłam się też innych rzeczy. Makijaż permanentny brwi jest teraz bardzo popularny ale ja nauczyłam się też jak zrobić makijaż permanentny górnej i dolnej powieki oraz ust. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i ze szkolenia naprawdę wyniosłam bardzo dużo. Nie było tak łatwo, ponieważ jest to bardzo precyzyjna praca. Przez to, że ukończyłam kurs jetem teraz w stanie m.in. dobrać odpowiedni kształt i kolor brwi do każdego klienta i oczywiście te brwi wykonać czy zrobić klientce ładny, nieprzesadzony kontur ust i je wypełnić.

Jestem naprawdę zadowolona z tego, że zapisałam się na kolejny kurs. Szkolenia kosmetyczne jest to coś, bez czego praca w zawodzie nie jest właściwie możliwa. Zawód kosmetyczki i praca w salonie piękności wymaga ciągłej pracy nas swoimi umiejętnościami. Jeżeli chodzi o zabiegi kosmetyczne to na rynku ciągle pojawiają się nowe technologie, a jeżeli chce być dobrą kosmetyczką to muszę wiedzieć jak się je wykonuje.