Nowoczesne manetki do motocykla terenowego

Motocykle terenowe od renomowanych producentów miały najwyższe możliwe osiągi i ogromną moc, choć wiele elementów nie różniło się od tych, używanych w maszynach od mniej popularnych firm. Pierwszym elementem, który nie spełniał wysokich oczekiwań profesjonalnych kierowców terenowych, były manetki.

Profesjonalne manetki do jazdy terenowej

profesjonalne manetki crossMimo wysokiej jakości i potężnych osiągów, motocykle terenowe często były wyposażane w bardzo podstawowe i niewygodne manetki, które były niemal natychmiast wymieniane przez tych kierowców, którzy posiadali większe doświadczenie na drodze. Nowoczesne, profesjonalne manetki cross były bowiem nie tylko o wiele wygodniejsze niż zwykłe, fabryczne egzemplarze, ale pozwalały na lepszą kontrolę nad motocyklem, a także były nieporównywalnie wytrzymalsze. Jazda terenowa powodowała bowiem bardzo duże zużycie sprzętu, a zwłaszcza zwykłych gumowych manetek, które ścierały się już po kilku miesiącach użytkowania. Profesjonalne egzemplarze wykonane były ze znacznie wytrzymalszych tworzyw sztucznych, znoszących bardzo dobrze zarówno wysokie temperatury, wpływ złej pogody czy zwyczajne złe traktowanie i brak konserwacji. Układ manetek zwykle dopasowany był do kształtu przeciętnego rozmiaru dłoni, więc były one o wiele wygodniejsze, pozwalając na nie tylko pewniejszy chwyt, ale również na płynną kontrolę nad maszyną, nie powodując przypadkowego poślizgu dłoni na manetce.

Wielu kierowców preferowało manetki przeznaczone do konkretnego modelu motocykla, gdyż były najłatwiejsze w montażu, i nie było z nimi obaw o ewentualną konieczność dopasowania. Inni natomiast woleli odmiany uniwersalne, które mogli używać również po wymianie motocykla na inny model, na który mogły być równie szybko i sprawnie zamontowane.