Ocieplanie pianką PUR

Biorąc pod uwagę fakt, że budownictwo się mocno rozwija to stosuje się najróżniejsze materiały zarówno do samego budowania domu jak również do tworzenia warstw ociepleniowych. Od wielu już lat stosuje się do ocieplania piankę poliuretanową. Początkowo materiał ten używano do programów kosmicznych ale z czasem odkryto, że posiada on świetne właściwości termoizolacyjne. Właśnie dlatego materiał ten jest używany do ocieplania najróżniejszych budynków. 

Efektywne izolacje natryskowe 

ocieplanie pianąNa temat izolacji natryskowych mówi się dość dużo w ostatnich czasach. Wpływ na to ma głównie to, że izolacje natryskowe są niezwykle efektywne. Ocieplanie takimi metodami jest popularne również dlatego, że pianką możemy ocieplić niemalże każdy rodzaj budynków. W ostatnich czasach często słyszy się już nawet o tym, że pianką poliuretanową ociepla się garaże, domki letniskowe czy też domki umieszczone na działkach rekreacyjnych. Ocieplanie pianą poliuretanową powoli staje się standardem oferowanych przez nowe firmy działające w branży budowlanej. Jedynym utrudnieniem związanym z nakładaniem takiej pianki jest to, że nie nałożymy jej samodzielnie. Do takich czynności konieczne jest bowiem stosowanie specjalnych agregatów. Pianka poliuretanowa musi być bowiem nakładana pod bardzo dużym ciśnieniem. Dzięki temu wypełniona jest każda luka w miejscu, który chcemy ocieplić. Obecnie piankę poliuretanową możemy stosować zarówno do powierzchni pionowych jak i poziomych. 

Ogólnie rzecz biorąc ocieplanie pianką poliuretanową jest niezwykle popularne. Całe mnóstwo osób postanawia stworzyć warstwę ociepleniową ze wspomnianej pianki zaraz po wybudowaniu domu. Pianka ta nazywana jest również pianką PUR. Na chwilę obecną całe mnóstwo informacji związanych z ocieplaniem taką pianką możemy znaleźć w sieci.