Osłony termiczne dla dzieci w postaci becików

Współczesne beciki wyglądają nieco inaczej niż te tradycyjne znane już kilkadziesiąt lat temu. Teraz beciki mają formę rożków albo otulaczy. Nie są to już prostokątne materiały. Zazwyczaj mają one postać kwadratów lub trójkątów.

Kwadratowe lub trójkątne rożki czyli otulacze dla dzieci

delikatne beciki dla niemowlątZazwyczaj beciki sprzedawane są w formie kocyków, które mogą być usztywniane. Takie beciki to nie tylko forma okrycia – równie dobrze sprawdzają się jako mata, na której dziecko może się bawić. W rożki dziecko zawija się przed wyjściem z domu. Beciki znacznie ułatwiają trzymanie dziecka. Dziecko czuje się w beciku wygodnie, ponieważ są one wykonane z delikatnych materiałów. Becik przydaje się szczególnie w trakcie podróży. Rożki zabezpieczają przed chłodem oraz niebezpiecznym przewianiem dziecka. Nawet w okresie letnim nie należy zapominać o zabraniu ze sobą becika. To właśnie delikatne beciki dla niemowląt zapewnią maluchowi pełne bezpieczeństwo. Mogą być one stosowane od razu po narodzinach. Dlaczego używanie becików jest tak bardzo ważne? Dziecko w łonie matki przebywa w specyficznych warunkach. Jest otulone wodami płodowymi (ciepłymi), a do tego przyjmuje skuloną pozycję. Dlatego beciki przypominają warunki panujące w łonie matki. Niemowlę nie tylko może się skulić w takim beciku, ale też jest mu ciepło i czuje się bezpiecznie. Becik to najlepsza osłona termiczna dla niemowlaka. Oczywiście nie należy przesadzać z nadmiernym owijaniem dziecka.

Równie dobrze można doprowadzić do przegrzania malucha. Dlatego jeśli na zewnątrz panuje upał, to becik jest zbędny. Becik należy wykorzystywać tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Niemowlaki lubią ciepło, ale jeśli widać, że są czerwone na twarzy lub główka zaczyna się pocić, oznacza to, że w beciku jest im za gorąco. Wtedy należy wyjąć dziecko z rożka.