Otwieranie firmy w Niemczech

 

Bardzo duża liczba osób uważa, że największym utrudnieniem przy prowadzeniu działalności gospodarczej są kłody rzucane przez różne urzędy, sądy i instytucje. W naszym kraju jeszcze do niedawna założenie działalności gospodarczej wiązało się z odwiedzeniem wielu urzędów. Obecnie zostało to nieco ułatwione ale mimo to spora grupa osób uważa, że lepszym rozwiązaniem jest zakładanie firm w innych krajach.

Własna firma na zachodzie Europy

firma w niemczechProwadzenie własnego biznesu w krajach Europy Zachodniej zyskuje co raz większą popularność. Jednym z krajów, w którym inwestorzy chętnie lokują swoje środki w różne przedsiębiorstwa są Niemcy. Nie da się nie zauważyć tego, że ten kraj rozwija się niezwykle szybko i rozwój ten tyczy się niemalże każdej branży. Własna solidna firma w Niemczech to w ostatnich latach temat na topie. Dużo osób chwali sobie podejście do przedsiębiorców jakie mają niemieckie urzędy. Założenie własnej działalności gospodarczej w tym kraju wiąże się w zasadzie tylko z trzema krokami. Pierwszym z nich jest wypełnienie specjalnego formularza w odpowiednim urzędzie. Czynność ta jest dość prosta ale należy pamiętać by posiadać dokumenty potwierdzające tożsamość i miejsce aktualnego zameldowania. Drugim z etapów jest poproszenie o wpisanie do Rejestru Handlowego w Sądzie Rejestrowym. Ostatnim z kroków jakie musimy zrobić jest uzyskanie stosownego pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Niemiec.

Ogólnie rzecz biorąc prowadzenie własnej firmy w Niemczech jest dużo mniej kłopotliwe niż w krajach położonych na wschodzie Europy. Dużym plusem prowadzenia biznesu u naszych zachodnich sąsiadów jest tamtejsza polityka odnośnie składek emerytalnych. Ich opłacanie jest dobrowolne co może sprawić, że w naszej firmowej kasie zostanie więcej pieniędzy.