Rodzaje zastaw stołowych

Spożywając posiłki nie zawsze zwracamy uwagę na naczynia, na których je podano. Jednak ładna zastawa stołowa może być ozdobą stołu, a także tworzyć odpowiednią atmosferę podczas rodzinnych spotkań. To wszystko sprawia, że chcąc zakupić odpowiedni serwis, często mamy problem jaki wybrać.

Porcelanowy serwis obiadowy

kompletne serwisy obiadoweWpisując odpowiednią frazę do wyszukiwarki znajdziemy mnóstwo rodzai naczyń, różniących się od siebie. Kompletne serwisy obiadowe wykonane są z różnych materiałów i na rynku możemy spotkać zastawy fajansowe, kamionkowe i porcelanowe. Zdecydowanie polecałbym tą ostatnią z uwagi na jej charakter i piękno, ale jednak należy jednak zwrócić uwagę na jej wykonanie. Bywa, że zrobiono ją niedokładnie i efekt na stole nie będzie tak piękny jak powinien. Porcelana to także wytrzymalszy materiał, ponieważ w porównaniu do fajansu i kamionki wypalana i zeszklona jest dwukrotnie, dzięki czemu jest twardsza i ma mniej porowatą powierzchnię. Serwisy obiadowe z tego materiału są też lżejsze i sprawiają swoim wyglądem wrażenie delikatniejszej. Najbardziej popularna w zakupie jest jej tradycyjny kolor – biały. Robi to bardzo dobry efekt, ponieważ wtedy widać jej walory estetyczne. Przy kupnie danej zastawy mamy też duży wybór różnych kształtów i fizycznych rozmiarów, który powinniśmy dopasować do naszych nawyków żywieniowych oraz przestrzeni w szafce, w której będzie przechowywana. Tradycyjnie oprócz talerzy można również w serwisie obiadowym znaleźć miski czy sosjerki, które na pewno przydadzą się do podawania posiłku. Ważna jest także ilość poszczególnych elementów, ponieważ musimy wziąć pod uwagę nasze potrzeby i ilość gości, którą zazwyczaj przyjmujemy na przyjęciu w swoim domu.

Wszystkie wyżej wymienione aspekty są bardzo ważne przy zakupie serwisu obiadowego, ale przede wszystkim powinniśmy się kierować też swoimi upodobaniami i wybierać te, które nam się podobają i są dla nas odpowiednie. Na pewno goście, których zaprosimy, docenią naszą zastawę i z przyjemnością będą spożywać na nich przygotowane przez nas posiłki.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Wnętrza