Sposób malowania kasków

Kaski motocyklowe mogą być również bardzo drogie. Niektóre kosztują więcej, niż dwa tysiące złotych. Oczywiście są różne typy kasków, dlatego ceny mogą się różnić. Jednak co zrobić, jeśli mamy motor innego koloru niż kask? Jego wymiana może być droga, dlatego najlepiej jest przemalować naszą ochronę głowy. Dzięki temu oszczędzimy wiele pieniędzy, a efekt z pewnością będzie tego warty. To zupełnie oczywiste.

Dobrze pomalowany kask motocyklowy

malowanie kasku motocyklowegoOczywiście malowanie takiego kasku najlepiej jest zostawić profesjonalistom. Przede wszystkim trzeba do tego posiadać pistolet natryskowy, dzięki któremu wygodnie będziemy mogli malować. Malowanie kasku motocyklowego zaczyna się od przygotowania podłoża, a w tym przypadku pozbycia się starego koloru. Oczyszczony kask zostaje poddany impregnacji. Nakłada się również podkład, na którym farba będzie się mocno trzymać. Następnie natryskuje się na kas określony lakier z odległości około czterdziestu centymetrów. Dzięki temu na kasku tworzy się równa warstwa lakieru. Malowanie powtarza się około dwóch razy, a następnie daje się lakier, który dodatkowo zabezpieczy kolor. Wiadomo, że taki kask powinien trafić później do miejsca, w którym będzie około dwudziestu stopni Celsjusza. Dzięki temu będzie on powoli oraz równomiernie wysychał. Kolor będzie wtedy jednolity. Nie będzie różnic w odcieniach, jak w przypadku innych technik malarskich.

Ile kosztuje pomalowanie takiego kasku? Tak naprawdę nie jest to duża kwota. Kask może być pomalowany za około sto pięćdziesiąt złotych. Można również przemalować szybkę farbą transparentną. Dzięki temu w dalszym ciągu będziemy mieć widoczność przez szybkę, a zmieni ona swój wygląd. Jednak jest to zdanie dla osób, które mają w tym doświadczenie. Pamiętajmy, że kask ma przede wszystkim chronić.