Stylowe lampy nowoczesne

Trendy w wystroju domów i mieszkań przemijają dość prędko, dlatego kiedy decydujemy się urządzić całe mieszkanie bądź tylko jeden z jego pomieszczeń warto zdecydować się na coś, czego nie będziemy chcieli zmienić za kilka lat. Jeśli konkretny styl nam odpowiada i jesteśmy pewni, że ta prędko nam nie zbrzydnie, to zaoszczędzimy na kolejnym remoncie i zmianie wystroju.

Lampy na miarę 21-go wieku

Lampy nowoczesneJednym z elementów wystroju jest oczywiście oświetlenie wnętrza. Większość starszych aranżacji posiada lampy, których zadaniem jest raczej bycie dyskretnym niż przyciąganie wzroku. Białe żyrandole z mlecznymi elementami królowały dekadę temu, jednak lampy nowoczesne mają już za zadanie być spójnym i równie atrakcyjnym elementem wystroju, co kanapa czy stół. Nowoczesne lampy nawiązują do stylu futurystycznego, mają raczej ostro zaznaczone krawędzie i szeroko czerpią inspirację z figur geometrycznych. Są też raczej minimalistyczne i skupiają całe źródło światła w jednej lub dwóch żarówkach zamiast w kilku, tak jak starsze wersje żyrandoli. Bardzo często we współczesnym designie wykorzystuje się surowość metalu do oddania charakteru dekoracji, i z lampami jest tak samo. Lśniące metalowe elementy to ulubieńcy projektantów nowoczesnych wnętrz. Lampy to połączenie prostych linii z geometrycznymi kształtami, w tym również kulami, co jest jednak stosowane nieco rzadziej niż graniastosłupy.

Nowoczesny wystrój wnętrza można łatwo wyrazić kilkoma designerskimi elementami dekoracji – w końcu wciąż króluje minimalizm. Wystarczy odpowiednia lampa i dodatki, a meble będą dla dodatków tłem. Złoto, szkło i czerń idealnie sprawdzą się we wnętrzach, które mają za cel kojarzyć się z nowym, nietradycyjnym wymiarem elegancji. Te materiały są więc szeroko kojarzone z nowoczesnym wystrojem.