Tablice interaktywne w szkołach

 

Unowocześnianie szkół i przedszkoli jest nieodłącznym elementem, jeśli mają one zapewnić uczniom możliwie najlepszy rozwój. Rozwój społeczeństwa sprawia, że uczniowie są zmuszeni korzystać z urządzeń multimedialnych na co dzień, w związku z tym nauka ich obsługi i krytyczne podejście do owych urządzeń powinno rozpocząć się już w szkole. Z tego względu coraz więcej placówek decyduje się na unowocześnienie dotychczasowych, tradycyjnych rozwiązań. 

Interaktywne tablice zamiast kredowych

monitory interaktywneTablica jest głównym elementem każdej klasy – niegdyś tylko i wyłącznie zielone i kredowe, z czasem również białe i suchościeralne, dziś coraz częściej multimedialne i interaktywne. W klasach coraz częściej widoczne są monitory interaktywne, które są połączeniem wyświetlacza, telewizora i klasycznej tablicy. Jest to duży, dotykowy wyświetlacz, po którym również można pisać odpowiednim pisakiem. Ponadto rozwiązywanie zadań poprzez dotykowy ekran stanowi atrakcję dla dzieci, które chętniej uaktywniają się na zajęciach. Monitor ten pełni również funkcję telewizora, na których można prezentować uczniom wybrane filmy. Ogromną zaletą tych monitorów jest niezwykle wysoka trwałość – ich powierzchnia jest stworzona po to, aby nie ulegać awariom przy codziennym, wielogodzinnym użytkowaniu. Ponadto matowa struktura ekranu sprawia, że nie odbija się od niego światło, co nie przeszkadza w oglądaniu projekcji i filmów. Pomimo, że gadżet ten wydaje się być drogim wydatkiem, to w efekcie pozwoli szkole zaoszczędzić, gdyż łączy w sobie wiele sprzętów, na które nie trzeba będzie wydawać pieniędzy – jest to jednocześnie komputer, tablica, projektor, tablica magnetyczna i wiele innych.

Nowoczesne rozwiązania w szkole przede wszystkim służą uczniom, którzy wychowują się w świecie otoczonym multimediami. Oswajanie uczniów z tego typu urządzeniami pozwoli im nauczyć się wykorzystywać je w sposób edukacyjny i kreatywny.