Używanie sauny na włosy

Wiele pań może poszczycić się posiadaniem bardzo mocnych włosów, ale nawet takie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Bez właściwej pielęgnacji nawet te najmocniejsze włosy mogą się zacząć łamać, rozdwajać czy wypadać, więc warto o nie dobrze dbać.

Zabieg z fryzjerską sauną

fryzjerska sauna do włosówGeneralnie nasze włosy każdego dnia narażone są na spore zniszczenie, wystarczy tylko wymienić kilka czynników takich jak używanie suszarki, przebywanie w ogrzewanym pomieszczeniu, noszenie czapki albo długie przebywanie na słońcu. Delikatne włosy każdego dnia narażone są na działanie czynników naturalnych i nie tylko, więc świetnym pomysłem jest fryzjerska sauna do włosów, bo pomaga je odżywić i wzmocnić. Ten stosunkowo nowy zabieg zyskuje już wiele zwolenniczek. Po umyciu fryzjer nakłada na włosy specjalną odżywczą maseczkę, a następnie siadamy pod specjalnym urządzeniem – półokrągłą kopułą. Tam włosy poddawane są działaniu pary wodnej przez kilkadziesiąt minut, która daje rewelacyjne rezultaty. Łącznie, i sauna, i odżywka, sprawiają, że włosy są wzmocniona, odżywione, i dzięki temu bardziej zdrowe, mocniejsze i bardziej sprężyste. Samo działanie odżywki nie dałoby aż takich efektów. To właśnie para wodna, działająca na włosy, powoduje jeszcze lepsze, głębsze, wchłanianie kosmetyków. Warto od czasu do czasu podczas wizyty u fryzjera zapisać się na taki dodatkowy zabieg, który sprawi, że włosy będą mocniejsze. Zabieg powtarzany regularnie sprawi, że będą po prostu zdrowsze i mniej łamliwe, co szczególnie przyda się na przykład zimą.

Dbanie o włosy jest dla wielu pań szczególnie ważne i pielęgnują je regularnie. Warto korzystać z nowych zabiegów, które nie trwają długo i nie są drogie, a pozwolą zachować włosom dobrą kondycję. Szczególnie polecana jest sauna w postaci pary wodnej stosowana na włosy.