Wady i zalety elewacji drewnianych

Decydujesz się na budowę domu z gankiem i nie wiesz co wybrać? Czy deski egzotyczne czy deski kompozytowe? Jaka fasada? Czy elewacje drewniane czy tradycyjne? Jakie są wady? Jakie zalety? No i dla wielu potencjalnych albo przyszłych klientów najważniejsze: cena.

Czy elewacje drewniane to najlepszy wybór?

elewacja drewniana

Postaramy się rozważyć wszystkie kwestie wyboru. Taras drewniany naszego domu jest jakoby, wykończeniem całości, zwieńczeniem naszej pracy. To tutaj goście będą oceniali nasz dom, zanim przejdą próg. To tutaj wprowadzimy ich do naszego domostwa, zatem ważnym jest, aby dobrze wszystko to przemyśleć. Tak samo jest w przypadku pod hasłem: wytrzymałe elewacje drewniane. To ona przyciąga główną uwagę. Dodamy, że połączenie obu drewnianych form, daje nam cudowny efekt wizualny. Z pewnością będzie to miejsce, które pokochamy zarówno my jak i na pewno nasi goście. Dlaczego warto użyć desek kompozytowych? Jest bardzo wiele plusów, ale i niestety, to niesie za sobą pewne minusy użytkowania. Zajmijmy się na początku, jednak plusami. Po pierwsze są one bardzo wytrzymałe. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że są one długowieczne. Rzecz druga to odporność na zmienne warunki pogodowe, takie jak: śnieg, deszcz, wiatr, czy po prostu zmienność klimatyczna. Niestety dosyć dużym minusem jest fakt, że nie sprawdzają się one już tak doskonale w przypadku wysokich temperatur.

Przykładowo, kiedy będziemy chcieli zrobić na przykład grilla z najbliższymi, no to będziemy musieli uważać, żeby żar, nie zniszczył nam naszej powierzchni. Teraz jeżeli chodzi o cenę. Deski tego typu są droższe, ale trwalsze, natomiast sytuacja odwrotna następuje w przypadku drewna klasycznego.