Wybór koca hiszpańskiego

Koce mogą być wykonywane z różnego typu tkanin, dzięki czemu charakteryzują się różnymi właściwościami, co może pomóc nam w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu konkretnego produktu. Kiedy poszukujemy ciepłego koca, warto zwrócić swoją uwagę na produkty zawierające w swoim składzie bawełnę. Jednym z tego typu produktów są oczywiście koce hiszpańskie.

Właściwości koca hiszpańskiego

koc hiszpańskiJeśli chodzi o skład materiałowy, koc hiszpański, charakteryzuje się połączeniem trzech różnych włókien, które decydują o jego ogólnych właściwościach. Pierwszym z tych włókien, stanowiącym sześćdziesiąt procent składu, jest oczywiście, wspomniana już, bawełna, która odpowiada za strukturę dodającą ciepła naszemu ciału, gdy tylko tego potrzebujemy. Pozostałymi rodzajami włókien są włókna akrylowe i poliestrowe, dzięki którym koc zyskuje na miękkości i przytulności, co sprawia, że jest doskonałym dopełnieniem chłodnych, jesiennych wieczorów. Ze względu na wykonanie koców hiszpańskich, są one niezwykle wytrzymałe, określane wręcz mianem „niezawodnych”. Wszystko to jest możliwe dzięki wykonaniu z materiałów najwyższej jakości i odpowiedniemu wykończeniu, nadającemu kocom eleganckiego wyglądu. Koce hiszpańskie dostępne są w różnych seriach, a co za tym idzie, możemy znaleźć koc, który swoim wzorem i wykorzystanymi kolorami najlepiej będzie odpowiadał naszym gustom i który doskonale wpasuje się do pokoju, w którym będziemy chcieli go umieścić.

Wielu producentów koców hiszpańskich proponuje swoim klientom dodatkowe usługi związane z wykończeniem koca. Na specjalne zamówienie, możemy poprosić o obszycie koca satynową taśmą lub szydełkiem, co pozytywnie zwiększy jego wartość estetyczną. Jest to doskonały zabieg, gdy chcemy wręczyć koc komuś w ramach prezentu.