Zalety otulacza dla niemowląt

Przyjście na świat nowego członka rodziny wymaga przygotowania odpowiedniej wyprawki dla noworodka. Zwłaszcza świeżo upieczeni rodzice nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co powinno się znaleźć w takim wyposażeniu i co będzie przydatne. Warto skorzystać wówczas z poradnika dla świeżo upieczonych rodziców, który zdecydowanie ułatwi kompletowanie niezbędnych gadżetów.

Czy otulacz jest konieczny?

otulacz dla niemowlakaPoród to ogromna zmiana nie tylko dla rodziców, ale również dla dziecka, które dotąd przebywało w jakże bezpiecznym i przyjemnym brzuszku mamy. Po przyjściu na świat wszystko ulega zmianie, a otoczenie nie wydaje się już maluchowi tak przyjazne, jak to znane dotychczas. Najbardziej kłopotliwym momentem w roli rodzica jest usypianie dziecka. Sytuacji nie poprawia fakt, że bezpieczeństwo noworodka podczas snu zakłócają niekontrolowane ruchy rączek, którymi dziecko może zatkać sobie drogi oddechowe. Aby zapobiegać wystąpieniu tego ryzyka oraz zapewnić maluchowi bezpieczny spokojny sen, doskonałym rozwiązaniem jest otulacz dla niemowlaka. Dzięki delikatnemu uciskowi noworodek ma wrażenie ograniczenia przestrzeni podobnego do tego, które panowało w brzuchu u mamy, a ograniczenie ruchu kończyn ogranicza prawdopodobieństwo niekontrolowanego jeszcze przez malucha ruchu kończyn, którymi mógłby zatkać sobie nosek i drogi oddechowe. Otulona dziecko zawsze śpi na plecach, a ta pozycja jest najbezpieczniejsza zdaniem lekarzy pediatrów.

Nowa rola, w jakiej musi odnaleźć się świeżo upieczony rodzic niesie ze sobą nie tylko wiele radości, ale też stresu i obaw o nowo narodzone dziecko. Bezbronny maluszek nie jest w stanie sam zapewnić sobie bezpieczeństwa, dlatego cala odpowiedzialność leży po stronie rodziców czy opiekunów. Doskonałym sposobem na bezpieczny i spokojny sen jest zastosowanie otulacza.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Rodzina