Zalety szklanych butelek niemowlęcych

Mimo tego, iż każdy z nas ma świadomość, że najlepszym sposobem żywienia niemowląt jest karmienie piersią, to jednak niektórzy rodzice decydują się na karmienie dziecka za pomocą specjalnej mieszanki, ewentualnie odciągniętym pokarmem, który podawany jest za pomocą butelki. Czasem jest to konieczność, innym razem świadoma decyzja.

Szklana butelka doskonała dla niemowląt

szklane butelki niemowlęceNiezależnie jednak od powodów bardzo ważne jest, by używać do karmienia niemowląt produktów specjalnie przeznaczonych dla najmłodszych oraz bezpiecznych. W sklepach znajdziemy bardzo dużo różnorodnych butelek dla niemowląt, które różnią się materiałem, z jakiego są wykonane. Mimo tego, że nadal sporą popularnością cieszą się butelki wykonane z plastiku, to jednak świadomość szkodliwości tego tworzywa sprawia, że coraz więcej rodziców decyduje się na szklane butelki niemowlęce. Jest to niezwykle ekologiczny produkt, który posiada całą masę zalet. Mimo tego, że cięższy i czasem mniej praktyczny to jego ogromnym atutem jest fakt, że jest całkowicie bezpieczny dla każdego dziecka. W obawie przed strzaskaniem butelki można zakupić specjalną silikonową osłonkę, która chroni butelkę przed zniszczeniem. Niewątpliwą zaletą szklanych butelek jest fakt, iż nie przyjmują one zapachu pokarmu oraz są łatwe w utrzymaniu w czystości. Ich cechą jest także trwałość, bowiem nie rysują się tak, jak plastik, w przeciwieństwie do tradycyjnych butelek na ich ściankach nie powstają mikroszczeliny, gdzie mogą gromadzić się bakterie. Sprawia to, że niezwykle łatwo dbać o ich odpowiednią higienę.

Jeśli zastanawiamy się, jaką butelkę wybrać dla swojego malucha, warto zdecydować się na szklane butelki, bowiem są one bezpieczne oraz ekologiczne. Jeśli obawiamy się stłuczenia możemy zdecydować się na silikonowe osłonki, które nadają butelce ciekawy design i sprawiają, że są one trwałe, mniej podatne na stłuczenia oraz zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania zarówno przez rodzica, jak i dziecko.