Zalety zlewów stalowych

 

W sklepach budowlanych można znaleźć wiele rodzajów zlewów. Są te wykonane z tworzyw sztucznych, z metalu, z kamienia naturalnego (najczęściej z granitu), a nawet zlewy z drewna, czy ze szkła. Z pewnością zarówno osoba, która marzy o kuchni w stylu nowoczesnym, jak i retro, czy glamour może znaleźć produkt który w stu procentach spełni jej oczekiwania.

Lekki i solidny zlewozmywak

zlewozmywak stalowy podwieszanyWarto jednak największą uwagę skupić na zlewach wykonanych ze stali nierdzewnej. Zwykle są one tylko odrobinę droższe od zlewów z tworzywa sztucznego, ale są od nich o wiele trwalsze. Nie odbarwią się, są łatwiejsze w czyszczeniu, a na gładkiej powierzchni bez porów nie rozwijają się bakterie i drobnoustroje. Taki zlew nie zardzewieje i nie będzie na nim widać śladów użytkowania. Z drugiej strony ważna jest też cena. Zlewozmywak stalowy podwieszany będzie kilka razy tańszy niż zlew z granitu. Można zatem nieźle zaoszczędzić na zakupach. Z drugiej strony zlew stalowy nie jest o wiele gorszy od tego granitowego. Metal jest mniej twardy niż kamień naturalny i jest mniej odporny na odkształcanie się, ale w kontekście odporności na wodę, zmienne temperatury, czy zabrudzenia jakośc jest zbliżona. W przeciwieństwie do zlewów z drewna czy szkła zlew stalowy jest też bezpieczniejszy i wymaga mniej pracy. Nawet najlepiej zakonserwowane drewno trzeba delikatnie myć i zabezpieczać olejowymi środkami. Z kolei szkło hartowane na pewno jest odporne na uderzenia, ale zawsze istnieje ryzyko pojawienia się pęknięć, przez które uzytkowanie zlewu będzie niemożliwe.

Warto zatem sięgać przede wszystkim po zlewy wykonane ze stali nierdzewnej. Są odporne na uszkodzenia, szybko się je czyści i nie wymagają konserwacji. Dodatkowo świetnie się prezentują w każdej kuchni, jak również są lekkie i solidnie wykonane z najlepsze jakości tworzywa.