Zastosowanie odzieży medycznej

Zawodów medycznych jest wiele. Każdy pracownik medyczny zajmuje się czymś innym. Ważne jest jednak odróżnienie służb medycznych od zwykłych gości w szpitalu. W tym celu stosuje się odzież medyczną. Służy ona jednak przede wszystkim temu, aby była ubraniem wymiennym do pracy.

Duża potrzeba używania odzieży medycznej

odzież medyczna z ŁodziUbrania z kategorii odzieży medycznej mają za zadanie wyróżnienie personelu medycznego, takiego jak ratownicy medyczni, pielęgniarze i pielęgniarki, elektroradiolodzy, opiekuni medyczni czy terapeuci zajęciowi, fizjoterapeuci, analitycy oraz diagności w laboratoriach, a także przede wszystkim lekarze, zarówno specjaliści jak i rezydenci. Odzież medyczna jednak nie tylko ma wyróżniać optycznie służby medyczne, ale przede wszystkim ma być odzieżą pracowniczą. Jej zadaniem jest przede wszystkim ochrona ciała pracowników medycznych przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Ważne jest, aby odzież taka była odpowiednio dezynfekowana. Istotną cechą takiej odzieży jest to aby była ona przewiewna, zwłaszcza dla opiekunów medycznych, pielęgniarek i szczególnie fizjoterapeutów, ponieważ osoby wykonujące te zawody pracują fizycznie. Ważna jest więc wówczas prawidłowa wentylacja ciała. Odzież medyczna z Łodzi charakteryzuje się dużą wytrzymałością, co jest szczególnie ważne, kiedy pracuje się z pacjentami porażonymi wiotko lub spastycznie, którzy w przypadku nagłego osłabienia mogą mocno i gwałtownie chwycić terapeutę. Odzież taka musi spełniać więc wiele wymagań oraz norm.

W szpitalach oraz przychodniach pracuje wielu pracowników medycznych. Wymogiem jest, aby nosili oni odpowiednio dobraną odzież, która nie tylko będzie chronić ciało przed drobnoustrojami, ale także będzie przewiewna i wytrzymała. Jakość odzieży medycznej jest bardzo istotna.