Zastosowanie paneli dekoracyjnych w aranżacji wnętrz

Nowoczesne panele ścienne tworzą nowe trendy w projektowaniu i aranżacji wnętrz. Ściany wykonane z paneli tworzą oryginalny i wyrafinowany styl i mogą znacząco podkreślić gustowny wygląd pomieszczenia. Coraz częściej takie rozwiązania są stosowane, jako prestiżowy akcent w siedzibach firm i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Dekoracyjny charakter nowoczesnych paneli ściennych

panele dekoracyjneTo nowoczesne rozwiązanie daje bardzo duży wachlarz możliwości, przez co przyciąga uwagę nie tylko klientów indywidualnych, ale także daje możliwość stworzenia wyjątkowego wnętrza biura, sklepu, hotelu. Oryginalne panele dekoracyjne są wykonane z mieszanki specjalistycznych gipsów, dzięki czemu są bardzo odporne, a przede wszystkim całkowicie ekologicznym i bezpiecznym pomysłem na zrealizowanie ciekawych pomieszczeń. Gipsowy panel nie zawiera żadnych lotnych związków chemicznych, oraz innych szkodliwych substancji. Dodatkowo posiadają atest PZH, oraz klasę niepalności A1. Zastosowanie takich paneli jest ogromne, można je montować na każdej powierzchni zarówno na ścianach w kuchni, salonie lub łazience. Jedynym ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Również użycie kolorów jest dowolne. Możemy sprawić, że nasze pomieszczenia będą wyglądały jak gorąca piaszczysta pustynia, lub niebieska głębia oceanu. Możemy również, przez specjalny panel umieszczony na stronach producentów, stworzyć własny wzór, a następnie zlecić jego wykonanie w odpowiedniej wielkości.

W przypadku kiedy nie chcemy sami tworzyć wzoru, warto skorzystać z usług architekta, który przedstawi nam kilka projektów odpowiadających naszym potrzebom. Ważne jest również, aby pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu paneli, środkami do tego przeznaczonymi. Pozwoli to, cieszyć się wyglądem naszych ścian przez długi czas.