Zdrowe kaszki dla dzieci

Żywienie niemowląt jest bardzo ważnym czynnik wpływającym na rozwój fizyczny i psychiczny dzieci.  Nie bez powodu są wydawane ogólne zalecenia co do sposobu karmienia, a producenci produktów spożywczych dla niemowląt muszą spełniać określone wymogi.

Z czego jest zrobiona kaszka dla niemowląt?

ekologiczne kaszki dla dzieciPediatrzy i specjaliści od karmienia, zalecają aby karmić piersią dziecko przynajmniej przez pierwsze sześć miesięcy, gdyż jest ono idealnym pokarmem, zaspokajającym wszystkie potrzeby malucha. Po tym okresie można zacząć poszerzać dietę niemowlaka o nowe produkty. Oczywiście bywają sytuacje, że mamy wcześniej kończą karmienie piersią i muszą swoje mleko zastąpić innymi produktami. Dobrej jakości ekologiczne kaszki dla dzieci są dostępne już od czwartego miesiąca życia i najczęściej są jednoskładnikowe. Im maluch jest starszy, tym bardziej złożone kaszki może spożywać. Przeważnie kaszki i warzywa wprowadza się mniej więcej w tym samym okresie do diety niemowlaka, z tym że z zachowanie odstępu kilkudniowego. Jest to konieczne, aby móc zaobserwować u malucha ewentualne reakcje alergiczne. Na początek maluchy mogą dostać kaszki z płatków ryżowych, z orkiszu, płatków owsianych czy kaszy manny. W ramach tychże kaszek, można je jeszcze podzielić na  kaszki zwykłe i bezglutenowe, ponieważ nie każdy organizm dobrze je toleruje. Większość produktów tego typu do produkcji wykorzystuje zboża z ekologicznych upraw, które przechodzą szereg badań i testów jakości, ponieważ żywność dla niemowląt przechodzi bardzo szczegółowe kontrole.

Przy wyborze kaszki dla dziecka, należy się przede wszystkim kierować jej jakością i składnikami. Starsze dzieci z powodzeniem mogą spożywać kaszki składające się z pięciu czy nawet siedmiu zbóż czy z dodatkami smakowymi w postaci owoców.