Biuro rachunkowe znalazłem przed otwarciem firmy

Gdy myśli się o założeniu nowej firmy to bierze się też pod uwagę konieczność znalezienia biura rachunkowego, z którego usług będzie się korzystać w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej. Ja zrobiłem trochę inaczej i najpierw znalazłem biuro a potem dopiero założyłem swoją działalność. Wszystko dlatego, że dzięki temu wiedziałem w ogóle od czego mam zacząć.

Wszystkiego dowiedziałem się w swoim biurze rachunkowym

biuro rachunkowe UrsynówZanim założyłem swoją firmę to nie miałem żadnego pojęcia o prowadzeniu dokumentacji finansowej, księgowej czy rachunkowej. Większość nowych przedsiębiorców nie ma takiej wiedzy. Ja nie wiedziałem na ten temat nic. Mało tego, nie wiedziałem nawet jak się zakłada własną działalność. Dlatego właśnie zacząłem od tego, że znalazłem najbardziej kompetentne biuro rachunkowe Ursynów. Odwiedziłem je i dowiedziałem się dokładnie wszystkiego o prowadzeniu własnej firmy. Dowiedziałem się też jak taką firmę założyć w urzędzie. Okazało się, że nawet nie trzeba takiego urzędu odwiedzać w celu założenia własnej firmy. Wystarczy jedynie skorzystać ze specjalnej strony internetowej. Oczywiście po założeniu swojej firmy podpisałem umowę o współpracy z biurem rachunkowym i zleciłem im prowadzenie księgowości mojej małej firmy. Przyznam jednak szczerze, że bardzo cieszę się z tego, że skorzystałem z usług biura zanim zacząłem prowadzić swoją firmę. Bez wiedzy księgowych chyba nie potrafiłbym nawet założyć własnej działalności gospodarczej.

Fajnie jest prowadzić własną firmę i być szefem samemu sobie. Nie jest to w żadnym wypadku proste, bo trzeba zadbać o wszystko samemu. Na szczęście w kwestii księgowości można liczyć na pomoc profesjonalnego biura rachunkowego. Wystarczy jedynie podpisać umowę o współpracy. Przedtem można skorzystać z wiedzy księgowych i dowiedzieć się wszystkiego o prowadzeniu własnej firmy.