Wybór karnisza do mieszkania

 

Firanki i zasłony są nieodzownym elementem wystroju i dekoracji wnętrz. Dzięki nim możemy nie tylko zasłonić nasze okna przed widokiem ciekawskich gapiów z ulicy, ale także nadać naszemu wnętrzu przytulny charakter. W celu powieszenia firanek i zasłon potrzebujemy kupić i zamontować karnisz.

Rodzaje i typy karniszy dostępne na rynku

karnisze metalowe pojedynczeFiranki i zasłony wieszamy na karniszu, który musimy przymocować odpowiednio do ściany nad oknem. Na karniszu znajdują się żabki, do których przymocowujemy firankę bądź zasłony. Istnieje wiele różnych rodzajów karniszy. Istnieją karnisze metalowe pojedyncze, karnisze metalowe podwójne służące do jednoczesnego zawieszenia firanek i zasłon, a także karnisze wykonane z drewna. Każdy rodzaj i typ karnisza ma swoje zalety oraz wady, ale pewne jest to, że każdy z nich może nadać naszemu wnętrzu niezwykły styl oraz urok. Zakup karniszu nie stanowi większego problemu. Karnisze jesteśmy kupić nie tylko w sklepach z wystrojem wnętrz, czy w sklepach z firankami, czy zasłonami, ale także w supermarketach, czy marketach budowlanych. Najważniejsze jest, aby dokonać zakupu karnisza o odpowiednim wymiarze. Zbyt duży karnisz wymagać może przycięcia. W niektórych wypadkach po przycięciu może on wyglądać nieatrakcyjnie. Zbyt krótki karnisz z kolei skutkować będzie koniecznością zwrotu, gdyż nie będzie spełniał swojej funkcji na całej szerokości okna.

Zatem pierwszą rzeczą przed wizytą w sklepie jest konieczność wymierzenia okna oraz ściany. Zapewni nam to gwarancję, jeśli chodzi o zakup odpowiedniego karnisza. Jeśli chodzi o wybór modelu naszego karnisza to każdy sklep oferuje bardzo dużo różnych typów i modeli. Dlatego też kwestia modelu karnisza zależy przede wszystkim od naszego gustu. Z tego też powodu możemy dobrać karnisz do wystroju naszego wnętrza.