Cięcie laserem w wielu branżach

Byłam handlowcem w pewnej firmie, która zajmowała się przygotowaniem materiałów reklamowych. Były to różne materiały. Drukowaliśmy bardzo dużo wizytówek, ulotek, teczek i tym podobnych.

Jak wykonuje się cięcie laserem?

cięcie laseremKorzystaliśmy z firmy poligraficznej, która drukowała projekty przygotowane przez grafika, który był jednym z czterech grafików w tej firmie. Oprócz tego, zajmowaliśmy się także reklamą zewnętrzną i szyldami świecącymi. Szyldami reklamowymi również się zajmowaliśmy. Jako handlowiec musiałam znać odpowiedzi na wszystkie pytania, które zadawali. I pewnego dnia przy pewnym zleceniu jeden pan zadał mi pytanie, jak wykonuje się cięcie laserowe. Zagiął mnie tym pytaniem i nie umiałam odpowiedzieć. Nie miałam pojęcia jak wykonuje się cięcie laserem. Nasz podwykonawca jednak postanowił mi wszystko wytłumaczyć. Zabrał mnie ze sobą do drukarni poligraficznej i tam na miejscu wyjaśnił mi dokładnie na czym polega cięcie laserowe. Zrobił mi dwugodzinny wykład, zademonstrował jak wszystko wygląda i obecnie sama mogłabym wykładać o tym na czym to polega. Używa się go do cięcia wszystkich materiałów, a także papieru. Można ciąć papier jak się tylko chce, w taki sposób najszybciej uzyskuje się potrzebne formy. Cięcie laserowe jest wykorzystywane we wielu branżach na przykład w samochodowej.

Laser tnie stal, metal i każdy inny materiał jaki chcemy przeciąć. Wiele drukarni w tym warszawa ma mnóstwo maszyn, w których je można wykonać. Dostępne jest również tłoczenie. To wygląda trochę inaczej, ale również się dowiedziałam. Polecam stronę poświęconą cięciu laserem – http://ciecielaserami.pl.