Co warto wiedzieć o kamiennych dywanach?

Kamienne dywany to w Polsce jeszcze bardzo mało znane rozwiązanie, podczas gdy na zachodzie cieszą się one dużą popularnością już od dobrych dwudziestu lat. czym zatem są kamienne dywany, w jakich warunkach się one sprawdzają, i kiedy się warto na nie zdecydował? 

O wykorzystaniu kamiennych dywanów

kamienny dywan z wrocławiaKamienny dywany to w zasadzie pewien rodzaj posadzek, które wykonane są z mieszanki kruszywa z żywicą. Dzięki temu odznaczają się one wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych takich jak mróz, promieniowanie słoneczne czy też wilgoć. Fakt ten sprawia, że rozwiązanie to idealnie sprawdza się na zewnątrz jako posadzka na taras, podjazd czy tez jako wykończenie chodników. Zwłaszcza na tarasach rozwiązanie to jest nie tylko praktyczne, ale także wygląda efektownie. Dodatkowo co także ważne kamienne dywany są stosunkowo mało problematyczne, nie wymagaj one szczególnej konserwacji oraz łatwo je utrzymać w czystości co także jest ich zaletą. Co jedna istotne dla wielu osób, jest to na dzień dzisiejszy jeszcze dość kosztowne rozwiązanie zwłaszcza w porównaniu np. z tarasem wykończonym płytkami. Niemniej jest one na pewno trwalsze, dlatego jeśli chcemy mieć piękny taras czy podjazd na lata warto wziąć je pod uwagę. Choć rozwiązanie to nie jest jeszcze szczególnie rozpowszechnione to kamienny dywan z wrocławia czy innych większych miast nie powinny być trudne dla znalezienie. Gorzej nieco może być w przypadku mniejszych miejscowości, gdzie wykonawców rzeczywiście może brakować. 

Kamienne dywany to rozwiązanie na pewno wato uwagi. Pozwoli ono nam wykończyć w piękny i trwały sposób zewnętrzne elementy takie jak podjazdy czy tarasy, Co wiece jednak równie dobrze nadają się one do stosowania w śroku domu o czym także warto pamiętać, szukając sposobu na wykończenie podłogi.