Czy ciężko sprzedaje się wyposażenie do gastronomii?

Zawsze myślałam, że niekoniecznie nadaję się na handlowca. Jakoś nie mogłam wyobrazić sobie siebie jako osoby z darem przekonywania. Jednak widocznie miałam niską samoocenę, bo jak się okazało praca ta była właśnie dla mnie. Może brało się to stąd, że każdy mój klient darzył mnie wielką sympatią i chętnie ze mną współpracował? Trafiłam na ciężki orzech do zgryzienia, czyli towar do sprzedania, a mianowicie wyposażenie do różnych lokali gastronomicznych.

Sprzedaż wyposażenia do gastronomii

wyposażenie do gastronomiiNie wiedziałam tak do końca od czego to było zależne. Ale myślę, że po prostu kucharze mają inną mentalność, a ja musiałam się jej w niedługi czas nauczyć. Oczywiście pierwsze próby sprzedaży były jak najbardziej nieudane. Jednak dałam sobie więcej czasu, a za priorytet postawiłam zapoznanie się perfekcyjnie ze sprzętem i połączenie tego z oczekiwaniami moich klientów. Szybko okazało się, że wyposażenie do gastronomii nie jest aż takie straszne a i mogę z łatwością powiedzieć o każdym z akcesoriów coś w stylu mocnej strony. To właśnie tego oczekiwali moi klienci. Musiałam przede wszystkim właśnie wyczuć na czym będzie im zależało najbardziej i z czym w sprzęcie wiążą duże nadzieje. Sprzedawałam wyposażenie do gastronomii wykonane ze stali nierdzewnej. To był materiał rekomendowany, najbardziej odporny a na dodatek najlepszy w kwestii higieny. Kiedy zaczynałam właśnie od tego, nastawienie moich klientów zmieniało się diametralnie. Widać było, że jest to cecha, na której im zależy. Już wtedy wiedziałam w którą stronę iść i do czego dążyć. Okazało się, że naprawdę polubiłam sprzedawanie wyposażenia do gastronomii, a jeszcze bardziej te zniżki w każdej z napotkanych restauracji. Robiłam sobie w kucharzach przyjaciół i to się dla mnie liczyło.

Sprzedaż była całym moim życiem. Jednak bardzo szybko przekonałam się, że warto poszerzać horyzonty. Cieszyłam się z nawiązanych kontaktów i z tego, że mogę w razie czego się do któregoś z moich przyjaciół zwrócić. Podejście moje do życia się bardzo zmieniło i jakoś tak było mi lżej. Wyposażenie do gastronomii odmieniło moje perspektywy.