Czy warto filmować przygotowania do ślubu?

Kiedy decydujemy się na skorzystanie usług kamerzysty weselnego chcemy, aby film był jak najbardziej pełnym obrazem. Przede wszystkim każdemu zależy na tym, by pokazywał on moment przygotowań do wesela – ubierania się panny młodej a także jej makijażu oraz wiązania muchy czy też krawata przez pana młodego.

Filmowanie ślubów – to dobry pomysł?

filmowanie ślubówPóźniej jest kolejny bardzo ważny moment dla młodej pary, ale także ich rodziców. Chodzi tutaj o videofilmowanie błogosławieństwa. Jest to moment bardzo ważny, osobisty. Czy warto jest go uwieczniać? Tutaj zaczynają pojawiać się spory. Wszystkie osoby, które są bezpośrednio zaangażowane w tego typu rzeczy twierdzą, że jest to bardzo ważne ponieważ wideofilmowanie przypomina o tej jakże ważnej chwili. Dla niektórych jest ona szczególnie ważna w momentach zwątpienia. Dlatego też bardzo naciskają na to, aby ten szczególny moment się tam znalazł. Jak zgodnie twierdzą osoby, jakie oferują w swoich usługach filmowanie ślubów ludzie bardzo lubią takie sentymentalne szczegóły. Jest to dla nich bardzo ważne, ponieważ określają to mianem cząstki siebie. Jeden z nich, kamerzysta na wesele powiedział, że pary także bardzo cenią momenty w których podpisują dokumenty czy to w urzędzie czy to u księdza w zakrystii. Jest to o tyle ważne, że po kilkunastu latach małżeństwa można zażartować, że nie podpisało się prawidłowymi danymi czy wpisało się coś zabawnego, co może wpłynąć na unieważnienie ślubu.

Filmowanie zna take przypadki, że często wraca się do tych momentów, przybliża i weryfikuje czy współmałżonek aby nie posunął się w żartach za daleko. Jedna z par z Lublina na takiej podstawie kłóciła się bardzo długo, ponieważ pan żartował z pani. Warto jest więc skupić się na najważniejszych aspektach, a same przygotowania zrobić jako migawkę.

Źródło: www.fotoifilm-lublin.pl