Czym jest terapia hipnozą?

Praca z ludźmi uzależnionymi od alkoholu oraz środków psychoaktywnych, jest bardzo ciężka i wymaga stosowania coraz to nowszych i skuteczniejszych metod. Bowiem zmienia się nie tylko społeczeństwo, ale również same uzależnienia, szczególnie w przypadku stosowania środków psychoaktywnych, jak dopalacze. 

Skuteczne terapie z użyciem hipnozy 

terapia hipnoząW naszym kraju, do niedawna, bardzo ciężko było znaleźć terapeutów, którzy zajmują się leczeniem uzależnień z wykorzystaniem hipnozy. Jednak dziś, sytuacja ma się znacznie lepiej i w każdym większym mieście, znajdziemy co najmniej kilku takich specjalistów. W trakcie leczenia hipnozą, osoba uzależniona jest wprowadzana w trans hipnotyczny. W trakcie jego trwania, w zależności od rodzaju terapii, psychoterapeuta stara się znaleźć przyczynę, dla której pacjent zaczął pić, bądź sprawdza czy nie jest to zakorzenione we wzorcach rodzinnych. Są też jednak trapie hipnotyczne, opierające się na implikowaniu sugestii, które zapadają w podświadomość i pacjent po jakimś czasie sam przekonuje siebie, iż picie jest jego porażką. Wydaje się to niemożliwe, jednak zapewniamy, że to nie czary, po prostu umysł ludzki to wielka zagadka, która nas co dzień zaskakuje. Terapia hipnozą to rozwiązanie zarówno dla alkoholików, jak i osób uzależnionych od różnego rodzaju substancji psychoaktywnych. Hipnoza jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi w leczeniu uzależnień i potwierdzają to rzetelne dane, najlepszych terapeutów. W naszym kraju działa kilku, europejskiej sławy psychoterapeutów, którzy zajmują się hipnozą. 

Leczenie osób uzależnionych jest dzisiaj dużo prostsze, jednak oczywiście osób, które zajmują się leczeniem hipnozą, ciągle jest za mało. Dlatego też ci, którzy są na rynku mają terminy zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem.