Drewno w kuchni i jego konserwacja lakierem

Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, które opierają się na wprowadzeniu drewnianych elementów do kuchni. Jest to o tyle ciekawe, że do tej pory zwykle ten rodzaj wykończeń kojarzył się z salonem.

Konserwacja olejem czy lakierem Bona Traffic?

bona trafficW kuchni powierzchnie narażone są na intensywne zużycie i zabrudzenia tłuszczem. Jednak odpowiedni olej do blatów kuchennych pomaga tak zakonserwować drewniane powierzchnie, by nie niszczyły się szybko. Olej osmo pozwala w łatwy sposób zabezpieczyć blat, bez pękania. Jego cena jest niska, a wystarczą dwie aplikacje. Panele ścienne mogą być wykonane z drewna, dając ciepły efekt klimatu wnętrza kuchni. Występują w wielu kolorach do wyboru. Odpowiednio zakonserwowane przy użyciu lakieru bona mega, posłużą nam przez długie lata. Na ścianach można też montować płyty wiórowe. Struktura drewna jest bardzo atrakcyjna i podnosi prestiż kuchni połączonej z salonem. Jeśli na podłodze mamy panele drewniane, warto je pokryć lakierem podkreślającym słoje i naturalny mat drewna, takim jak lakier profesjonalny bona traffic. To dobre rozwiązanie pomagające szybko utwardzić nawierzchnię. Po krótkim czasie wysycha. Jeśli planujemy wzmocnić podłogę i zabezpieczyć ją przed większym zużyciem, zastosujmy lakier bona traffic hd, który dodatkowo nie wydziela intensywnego zapachu. To szczególnie ważne w miejscu, gdzie będziemy przygotowywać posiłki dla całej rodziny. Wykończenie ścian może być także wykonane ze sklejki powleczonej impregnatem. Odpowiednie połączenie materiału zastosowanego na ścianach z podłogą, uniemożliwia gromadzenie się zanieczyszczeń i pary. Istnieją także laminaty, które wyglądem przypominają drewno, a są łatwe do czyszczenia i tańsze.

Nad kuchenką gazową można wprowadzić akcenty drewniane stanowiące dodatkowo półkę na książki czy naczynia. Wyspa kuchenna także może być drewniana.