Eleganckie deski elewacyjne ożywią budynek

 

Dekorowanie elewacji budynków odbywa się nie tylko za pomocą płytek ceglanych. Coraz popularniejsze stają się drewniane akcenty, a także cała elewacja wykonana za pomocą desek. Ogromny wybór drewna, z którego wykonane są takie deski oraz ich możliwe zastosowanie wpływają na częstość ich wyboru wśród ludzi.

W poszukiwaniu najlepszych desek elewacyjnych

producent deski elewacyjnejMogą być modrzewiowe, świerkowe, sosnowe, a nawet z drewna egzotycznego. Odpowiednio zabezpieczone i z dostępem do wentylacji sprawią, że nasza elewacja będzie piękna przez długie lata. Odpowiednie deski elewacyjne muszą mieć odpowiednią wilgotność, co zapobiegnie ich odkształcaniu się. Taka deska powinna być uprzednio przechowywana w suchym, przewiewnym i zadaszonym miejscu. Dobry producent deski elewacyjnej oferuje swoim klientom deski o różnych profilach, których grubość zależy od kształtu. Najcieńsze są te, które zachodzą jedna na drugą, a łączone na pióro i wpust muszą być grubsze. Ułożenie desek może być dowolne – poziome, pionowe lub pod kątem 45 stopni. Układając je trzeba pamiętać, że nie można ich montować ściśle jedna koło drugiej, gdyż jest to materiał oddychający, który rozszerza się i kurczy pod wpływem panującej wilgoci. Można je jednak montować do ścian konstrukcyjnych w każdym rodzaju. Wystarczy jedynie ruszt drewniany, metalowy lub system aluminiowo-drewniany. Przybija się je wkrętami lub gwoździami, w zależności od rodzaju wykorzystywanego drewna. Wybierając idealne deski elewacyjne warto również zwrócić uwagę na to, czy zostały one zaimpregnowane ciśnieniowo i pomalowane w trakcie produkcji, czy będziemy musieli sami zadbać o ich odpowiednią konserwację.

Zadbane i zakonserwowane drewno będzie pięknie prezentować się na każdej elewacji. Doda to świeżego i ciekawego wyglądu budynkom. Takie rozwiązanie jest coraz częściej wykorzystywane w różnorodnym budownictwie – nic też dziwnego, ponieważ jest ono nowoczesne i w połączeniu z pozostałymi materiałami elewacyjnymi może zapewniać intrygujący wygląd nie tylko budynkom mieszkalnym, ale i biurowym.