Firma budowlana i dachy

Prowadzę swoją firmę budowlaną od zaledwie dwóch lat a już odnosimy spore sukcesy. Zdecydowałem się założyć własną firmę po tym jak mój ostatni pracodawca przeszedł na emeryturę. Przez kilkanaście lat pracowałem u lokalnego dekarza z Otwocka.

Dachy i moja praca

dachyNauczyłem się u niego wszystkiego co powinien wiedzieć człowiek pokrywający dachy. Potrafię zarówno położyć jak i naprawić każdego rodzaju dachy. Nie jest mi straszna popularna blachodachówka, gont, papa, dachówka ceglana czy nawet strzecha. Tą ostatnie szczególnie mocno lubię. Uważam, że domy pokryte trzciną są naprawdę atrakcyjne, nie ważne czy całe stylizowane są na stare czy też są bardzo nowoczesne. Oczywiście wolę kiedy dachy ze strzechy pokrywają drewniane domy z bali. Jednak takie dachy ładnie wyglądają nawet przy nowoczesnych architektonicznie willach i ciekawie kontrastują z jasnymi kolorami ścian. Ja sam niestety nie posiadam dachu ze strzechy. Mówią, że szewc bez butów chodzi i chyba jest w tym ziarno prawdy. Niestety dachy są szalenie drogie, szczególnie te ze strzechy. Podejrzewam, że dopóki jestem w stanie naprawiać dach mojego domu to nie zdejmę go aby zastąpić go ładniejszym. Moja firma działa na terenie całego województwa mazowieckiego. Szczególnie często pracujemy w Grójcu i Warce. Pracy zazwyczaj jest bardzo wiele chociaż bywają też słabe miesiące. Jak w całej branży budowlanej tak też tutaj najwięcej pracy jest latem, najmniej zimą. Dachy są bardzo kosztowne jednak sama robocizna raczej nie należy do szczególnie opłacalnych. Owszem, utrzymuję się z tej pracy bez żadnego problemu, jednak nie zarabiam tak ogromnych pieniędzy jak moi niektórzy koledzy budowlańcy.

Najważniejsze jest jednak to, że lubię swoją pracę. Niekiedy bywa ciężko ale wiem, że mając taki fach w ręku nigdy nie będę bez pracy.

Więcej o dachach na stronie http://www.dachlacz.com.pl