Ile kosztuje rower spinningowy?

Dla wszystkich pasjonatów jazdy na dwóch kółkach, zima to ciężki czas. Podobnie jak kontuzja, która może się przydarzyć niezależnie od pory roku i pozbawić nas przyjemności, którą daje jazda na rowerze. Ale zarówno dla rekonwalescentów jak i dla tęskniących za rowerem w zimie, jest doskonałe rozwiązanie. 

Nowoczesne rowery spinningowe 

rower spinningowyPomysł na rower spinningowy narodził się dzięki kolarstwu. Zawodnicy potrzebowali treningów przez cały rok, a niestety nie zawsze aura na to pozwalała Dlatego też na początku umieszczało się tylne koło na specjalnej podpórce, tak by nie dotykało ziemi, a kolarz mógł odbywać trening w hali, czy też w domu. Jednak na szczęście to czas miniony i dzisiaj mamy znacznie bardziej nowoczesne i w pełni wartościowe rozwiązania. Bowiem jednym z najbardziej popularnych sprzętów treningowych jest rower spinningowy. To urządzenie, które bardzo wiele potrafi. Mamy do dyspozycji wiele trybów treningu, dostosowanych do możliwości zarówno początkujących ze spinningiem jak i dla tych, którzy są zaawansowani. Rowery spinningowe potrafią też mierzyć puls, tętno liczą spalone kalorie, informują o przebytym dystansie oraz o średniej prędkości, z jaką go przebyliśmy. Tego rodzaju rowery to koszt od kilku tysięcy, do nawet kilkudziesięciu. Przy czym zaznaczyć należy, że do użytku domowego, spokojnie wystarczy nam rower spinningowy za pięć-sześć tysięcy. To zaawansowane urządzenie potrzebuje też sporo miejsca więc jeśli ma stać w jednym z naszych pokoi, lepiej zrobić w nim nieco więcej miejsca. 

W pełni profesjonalne rowery spinningowe, z zaawansowanymi technologicznie funkcjami, znajdziemy w najlepszych klubach sportowych świata, ale także w niektórych, dobrze prosperujących, siłowniach. Natomiast w użytku domowym, taki sprzęt może okazać się nietrafionym pomysłem.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Sport