Smycze przepinane czy automatyczne?

Spacer z czworonogiem to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek. Jednak zanim się na taki wybierzemy, niezbędny jest wybór i zakup odpowiedniej smyczy, która będzie nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna i wytrzymała. W sklepach zoologicznych znajdziemy szeroki wybór tego typu akcesoriów, co dodatkowo nie ułatwia decyzji zwłaszcza nowicjuszom.

Zalety smyczy przepinanej

smycz przepinanaDokonując drobnych obliczeń, wychodzi na to, że smycz to przyrząd, który właścicielom psów służy przed co najmniej godzinę dziennie. Zatem warto przed dokonaniem odpowiedniego wyboru poświęcić chwilę na przemyślenie tej kwestii. Kuszące mogą być smycze elastyczne, które posiadają wbudowany mechanizm zwijający taśmę w momencie, kiedy pies do nas podbiega. Natomiast na otwartych przestrzeniach umożliwia swobodne poruszanie się na odległości nawet kilku metrów. Ponadto niewątpliwym plusem jest możliwość zablokowania mechanizmu w momencie, kiedy nastąpi taka potrzeba. Jednak przy dużych rasach taki elastyczny wariant może nie znaleźć zastosowania, ponieważ wytrzymałość taśmy w takiej smyczy jest ograniczona. Wówczas najlepszym wyborem będzie smycz przepinana, która na obu końcach wyposażona jest w karabińczyki, umożliwiające swobodne przepinanie, kiedy chcemy regulować długość linki. Jej największą zaletą jest bardzo duża wytrzymałość i solidność, a także brak problemu plątania się taśmy. Kiedy puścimy psa wolno i chcemy mieć dwie wolne ręce, wystarczy, że zarzucimy ją sobie na szyję albo przewiążemy w pasie i problem rozwiązany.

Spędzając na spacerach z psem kilka godzin tygodniowo, warto postawić na smycz, która będzie spełniała nasze oczekiwania i zapewni bezpieczeństwo nie tylko naszym czworonogom, ale również nam samym. Wybór pomiędzy automatyzacją a klasyką uzależniony jest zarówno od naszych preferencji, jak i rozmiarów naszego pupila.