Importowanie towarów z zagranicy

W Polsce jest szeroki wybór firm spedycyjnych. Do Polski wpływają towary z różnych części świata. Jednak zanim zdecydujemy się skorzystać z usług konkretnej firmy, warto zastanowić się jaki mamy oczekiwania.

Organizacja importu towaru z zagranicy

import towarów z zagranicyImportując towar z zagranicy, istotne są jego rozmiary. Bardzo istotne jest doświadczenia spedytora w zakresie danego rodzaju transportu. Profesjonalny spedytor musi posiadać certyfikaty. W przypadku transportu drogowego istotna jest flota auta jaką posiada dana firma. W przypadku, kiedy auta są zadbane i często serwisowane, nie trzeba obawiać się nieoczekiwanych niespodzianek. Prowadząc import towarów z zagranicy, firma spedycyjna zapewnia kompleksową obsługę transportu. Zapewnia załadunek i rozładunek towaru, zajmuje się formalnościami i opłatami celnymi. Wiele firm oferuje swoim kontrahentom usługę transportu intermodalnego. Podczas jednej operacji transportowej wykorzystywane jest kilka rodzajów środków transportu. Transport łączony zapewnia szybsze dostawy. Podczas takiego zlecenia wykorzystywane są minimum 2 środki transportu. Wymagane jest tylko jedna umowa na przewóz ładunku. Taki transport jest bardzo elastyczny, można go dopasować do panujących warunków pogodowych. Dobrze zorganizowany transport intermodalny powala obniżyć koszty transportu. Jest to opłacalne rozwiązanie w przypadku transportu towarów na trasach międzynarodowych. Taki przewóz ładunków można przeprowadzać bez względu na rozmiary ładunku. Ładunek trafia wprost od nadawcy do odbiorcy.

Usługi transportu mieszanego są często stosowane przez firmy produkcyjne, w celu dostarczenie produktów do magazynów zlokalizowanych na cały świecie.Tego rodzaju transport daje nieograniczone możliwości importu lub eksportu ładunków. Solidna firma w ciągu kilku minut może dokonać rzetelną wycenę takich usług.