Impreza a sprzątanie domu z firmą

Za cztery tygodnie moja ukochana babcia Stefania skończy dziewięćdziesiąt lat. Z tej okazji ustaliłam z mamą że impreza urodzinowa zostanie urządzona u mnie w ogrodzie. To tak naprawdę ogród wokół domu, który odziedziczyłam po mojej babci.

Firma sprzątająca na jeden dzień

firma sprzątająca Uznałyśmy razem z mamą ,że babci sprawi to radość, a że jej urodziny przypadają w sierpniu to pogoda powinna być odpowiednia by dzień spędzić w ogrodzie. Oczywiście gdyby pogoda spłatała nam psikusa uroczystość urodzinową przeniosę do oranżerii. Postanowiłam , że sama zajmę się wystrojem na tarasie i przywieszę oświetlenie na drzewach. Mama obiecała upiec ciasta i zrobić przekąski. Mąż, dla którego pielęgnacja ogrodów to chleb powszedni, obszedł ogród tydzień przed urodzinami babci by sprawdzić czy wszystko wygląda odpowiednio i spodoba się babci. Potrzebna mi była na jeden dzień rekomendowana przez wielu firma sprzątająca z Bydgoszczy więc zadzwoniłam do teściowej i podesłała mi jednego pracownika do pomocy. Nadszedł dzień urodzin babci. Słońce od rana zwiastowało piękny dzień. Rodzice przywieźli babcie, wszyscy mieszkają razem w Bydgoszczy. Dla babci udekorowałam kwiatami z ogrodu fotel. Babcie po powitaniu postanowiła najpierw obejść ogród. Chciała to zrobić sama. Długo nie wracała więc się zaniepokoiłam, ale niepotrzebnie. Babcia co chwilkę odpoczywała siadając na ławkach ustawionych w ogrodzie. Na jednej z ławek pod jabłonią ją znalazłam. Była bardzo szczęśliwa i uśmiechnięta. Opowiedziała mi kiedy zasadziła tą jabłoń wraz ze swoim mężem, a moim dziadkiem. Nie sądziła, że drzewo tak pięknie będzie rosło i przetrwa pokolenia. Powiedziała, że bała się że jak odziedziczyłam po niej dom i ogród, to na pewno będę chciał powycinać część drzew.

Nie wiedziała, że wycinka drzew dla mnie nie wchodziła w grę, chciałam je zachować. Drzewa trzeba ratować za wszelką cenę, a gdy nie da sie uratować wyciąć, ale na ich miejsce posadzić nowe drzewa by przyszłe pokolenie cieszyły się zdrowym powietrzem.