Otwarcie sklepu z parapetami i innymi elementami

Bardzo lubię jak w naszym mieście otwierane są nowe sklepy, czy jakieś punkty. Dlatego bardzo mnie ucieszył fakt, że w naszej dzielnicy został otwarty zakład z wyrobami ręcznymi. Z początku myślałam, że te wyroby ręczne są bardziej ozdobami, jak na przykład kosze z wykliny, ręcznie malowane obrazy, czy wyroby garncarskie.

Wiele osób chciałoby wymieć swój parapet

parapetJak się okazało to były nieco inne wyroby, które nie można od tak kupić i postawić sobie w domu. Przecież jak macie parapety, to nie pójdziecie kupić sobie nowych ręcznie robionych. co prawda te one są wyrabiane z pomocą maszyn, ale sam fakt, że przy tym pracuje kilku ludzi, którzy niekiedy obrabiają te stylowo wyglądające parapety z Poznania z kamienia ręcznie, tworząc nietypowe kształty i wzory. Mnie na przykład na coś takiego nie stać, ale innych to na pewno. Ten zakład robi tylko i wyłącznie rzeczy na zamówienie, więc nie muszą się martwić, że czegoś nie sprzedadzą, a wydadzą na ich wytworzenie. Po za tym wyrabiają starą techniką kominki żeliwne, które mają niesamowite wzory, są robione tak na bogato. Ich cena też powala z nóg. Muszę dowiedzieć, się czy czasami nie robią krzeseł ręcznie i stołów. Taki by mi się przydał do jadalni i na taki by zdecydowała się wydać jedną pensje. U nas w Poznaniu to pierwszy tego typu zakład. Swoją drogą ciekawy pomysł na biznes. Muszą oni to naprawdę lubić robić. Muszą mieć pasję w tym co robią. Chociaż nad moim starym kominkiem przydał by się taki parapet o niezwykłym kształcie, wtedy kominek wyglądał by inaczej. Muszę się nad tym jeszcze zastanowić i dobrze taki zakup przemyśleć.

Co mogę więcej powiedzieć o tym zakładzie? Jest on niezbyt duży ,raczej takiej średniej wielkości. Sala sprzedażowa jest mała resztę miejsca zajmuję warsztat produkcyjny. Wchodząc do zakładu można podziwiać ich wyroby.