Jaki komputer gamingowy kupić?

 

Mój chłopak rozpalił we mnie na nowo miłość do gier komputerowych. Na nowo ponieważ jako dziecko dużo grałam w najróżniejsze gierki, aczkolwiek z biegiem czasu te zaczynały wymagać od komputerów nieco więcej, więc wówczas niestety z nich zrezygnowałam. Teraz, po wielu latach postanowiłam powrócić właśnie pasji z dzieciństwa, aczkolwiek musiałam w tym celu zakupić nowy komputer.

Niedrogie komputery gamingowe

wydajny komputer do gierMój chłopak gra głównie na laptopie gamingowym lecz ja zdecydowałam się kupić sobie komputer stacjonarny z kilku względów. Po pierwsze laptopy stworzone do grania nie są takie leciutkie, więc granie na nich trzymając je na przykład na kolanach nie wchodzi w grę zwłaszcza, że jeszcze warto dokupić specjalną podkładkę chłodzącą, aby komputer się nie przegrzewał. Skoro zatem wiedziałam, że sprzęt będzie stał w jednym miejscu zdecydowałam, że lepszym wyborem w moim przypadku będzie wydajny komputer do gier stacjonarny zwłaszcza, że w takim komputerze znacznie łatwiej jest wymienić części aniżeli w laptopie i są też one oczywiście znacznie łatwiej dostępne w sklepach. Na początku wypadłam na pomysł, że samodzielnie złożę swój komputer chcąc, jak zwykle, zaoszczędzić na kosztach, ale szybko zrozumiałam, że nietrudno pogubić się w natłoku tych wszystkich drobnych informacji dotyczących kompatybilności sprzętu, a w końcu bez nich ani rusz, aby komputer działał.

Zdecydowałam się zatem kupić gotowy komputer gamingowy i jak się okazało jego cena wcale nie okazała się znacznie wyższa, niż w przypadku składania komputera zwłaszcza, że nawet chcąc składać taki sprzęt musiałabym kupić obudowę, więc w tym przypadku mogłam załatwić wszystko za jednym zamachem. Wybór komputera pozostawiłam już swojemu chłopakowi, który się na tym zna, a także skorzystałam z możliwości doradzenia klientowi, jaką oferował sklep.