Jakie rowery wybrać czyli rowery miejskie i inne

Dawniej jeśli chcieliśmy kupić w sklepie rower to nie mieliśmy wielkiego wyboru. Brało się to co było i tylko zastanawialiśmy się nad tym, żeby rower był dopasowany do naszego wzrostu i miał regulowane siodełko.

Najpowszechniejsze są rowery miejskie

rowery miejskieJednak obecnie w sklepie mamy wiele różnych modeli rowerów do wyboru. Jakie powinniśmy wybrać? To zależy do tego jaka jest nasza kondycja, gdzie będziemy się poruszać i na co nas stać. Najbardziej popularne są chyba rowery holenderskie. Zastąpiły one rowery górskie, które chyba każdy z nas miał w dzieciństwie. Nadawały się one do jazdy w terenie, jak i w mieście po asfalcie. Jednak nie były zbyt wygodne a pochylona sylwetka nie była zdrowa. Rowery holenderskie są inne ponieważ utrzymujemy pozycję wyprostowaną podczas jazdy to jest bardzo korzystne dla naszego kręgosłupa. Równie dobrze sprawdzą się rowery miejskie. To doskonała opcja dla tych, którzy lubią jeździć na rowerze, jednak nie mogą lub nie chcą robić tego regularnie. Wtedy rowery miejskie sklep ma dla nich najlepszą ofertę. Nie każdy jednak chce pokonywać długie trasy na rowerze. Są jeszcze osoby po kontuzjach, z gorszą kondycją, albo osoby starsze, którym czasem ciężko jest jeździć, ale nie chcą siedzieć w domu. Dla nich stworzony zostały rowery elektryczne. Dzięki nim mamy wspomaganie podczas jazdy i gdy jest nam ciężko to włączamy napęd elektryczny, a jeśli dajemy rade to go wyłączamy.

Dla amatorów jazdy po terenie na pewno jednak najlepsze będą rowery górskie. Są one lepiej dostosowane do jazdy w plenerze, więc na pewno sprawdzą się w lasach, parkach, czy nawet w górach.

Polecamy chillride.pl