Reklamy telewizyjne i ich filmowanie

Jak się robi reklamy telewizyjne? Nigdy nie byłam na planie reklamowym, ale mogę się domyślić, że podobnie jak w każdej innej produkcji, niezbędny jest sztab ludzi i bardzo dużo czasu, żeby filmowanie skończyło się sukcesem.

Filmowane reklamy komercyjne muszą przyciągać wzrok

kamerzystaWydaje się to bardzo dziwne, ale to prawda. Na pewno, każdy z nas widział spoty reklamowe miast, takich jak Toruń na przykład. Parędziesiąt sekund pięknych widoków, budynków i scenerii z podkładem muzycznym oraz reklama słowna. Mało kto z nas lubi reklamy telewizyjne. Oczywiście zdarzają się reklamy bardzo kreatywne i pomysłowe, które chwytają za nasze serca. Profesjonalne filmowanie w Toruniu zapewni najwyższą jakość wideo. Większość z nich jednak, jest bardzo denerwująca i irytująca. Mimo to, podobno działają na nasz umysł reklamy w sposób niesamowity. Wywierają one na nas wpływ i nawet sobie nie zdajemy sprawy jak bardzo. Dobry kamerzysta doskonale wie jak ująć pewne sprawy w obiektywie, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Wiele lat doświadczenia pozwala na to, żeby tworzyć dobry jakościowo materiał filmowy. Są oni w dobrej sytuacji ponieważ jest szerokie spektrum d działania. Można kręcić reklamy, filmy pełnometrażowe, reportaże, wydarzenia rodzinna takie jak śluby, komunie, rocznice. Ci, którzy mieszkają w pięknych miejscowościach jak Toruń nie muszą się martwić o ładną scenerie. Wystarczy wyjść na miasto i sprawa załatwiona. Wideofilmowanie zawsze wypadnie świetnie w takich miejscach. Jeżeli nie mamy ciekawych widoków w pobliżu nie musimy się też specjalnie martwić, ponieważ w dzisiejszych czasach wszystko można dodać lub ubarwić w postprodukcji, obrabiając materiał wideo.

Prawda jest jednak taka, że im lepszy jest specjalista od nagrywania i ujęć, tym łatwiej później dopracować szczegóły filmu. Nie trzeba tyle czasu poświęcić w procesie montażu i składania poszczególnych ujęć.